علت های خاموش شدن ناگهانی گوشی آیفون و رفع آن

علت های خاموش شدن ناگهانی گوشی آیفون و رفع آن

گوشی آیفون شما خود به خود خاموش شده و روشن نمی شود؟ دلیل این خاموش شدن ناگهانی گوشی آیفون را نمی دانید و فشردن دکمه پاور هم فایده ای ندارد؟ ما در هاکان موبایل به شما می گوییم که باید چه کاری انجام دهید.

استفاده از گوشی های موبایل، به نوعی تبدیل به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده و به طور معمول تمام طول روز را به آن ها نیاز داریم. با این اوصاف، بروز مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی آیفون و آیپدهای ما یک مسئله عادی است. اما اگر گوشی ما خاموش شده و روشن نشود، عادی نیست و نمی توان به سادگی از آن گذشت. این مسئله ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که شامل برخی مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری است. اگر این مشکل زیاد جدی نباشد، می توانیم خودمان با انجام بعضی روش های ساده، به راحتی آن را برطرف کرده و گوشی  آیفون خود را روشن کنیم.

این تفکر اشتباه است که این مشکل تنها در گوشی های آیفون قدیمی تر رخ دهد که زمان زیادی از عرضه آن می گذرد. شما چه گوشی آیفون 7 داشته باشید که زمان بیشتر از ورود آن به بازار گذشته، و یا گوشی آیفون 11 کاملاً جدیدتر را داشته باشید، ممکن است در اثر برخی اتفاقات خاموش شده و به شکل عادی نتوانید آن را روشن کنید.

راهکارهای مواجهه با خاموش شدن ناگهانی گوشی آیفون

وابستگی ما به گوشی های هوشمندمان به گونه ای شده که هرگونه مشکلی در استفاده از آن ها بسیار ناخوشایند است و حتی برای کسانی که برای کار خود به آن نیاز دارند، شرایط سخت تر هم می شود. اما برای روشن کردن گوشی های آیفون اموش شده باید چه کارهایی انجام دهیم؟ ما در هاکان موبایل به طور کامل به بررسی این مسئله و روش های مواجهه با آن می پردازیم تا بتوانید به سادگی آیفون خود را روشن کنید. پس با ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل همراه باشید.

لازم به ذکر است که این روش ها تنها برای زمانی است که گوشی شما دچار مشکل جدی تری مانند افتادن از بلندی و یا افتادن در آب نشده باشد و در این مواقع، بهتری است به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

روش اول؛ گوشی آیفون خود را به شارژر متصل کنید

معمولاً می توان گفت که در بیشتر مواقع، خاموش شدن ناگهانی گوشی به دلیل تخلیه شارژ باتری اتفاق می افتد، پس منطقی ترین راه، در وهله اول، این است که گوشی آیفون خود را به شارژ بزنید. شوکی که در اثر اتصال شارژ به دستگاه وارد می شود، منجر به روشن شدن آن می شود.

بعد از اتصال شارژر، حدود ده دقیقه به گوشی زمان دهید تا کمی شارژ شود و اگر خاموش شدن آن به دلیل کم شدن شارژ باشد، گوشی خود به خود روشن می شود. البته قبل از هر چیز از سالم بودن شارژر و آداپتورتان هم مطمئن شوید و ببینید به درستی جریان برق را به گوشی آیفون شما می رساند یا خیر.

راهکارهای مواجهه با خاموش شدن ناگهانی گوشی آیفون

روش دوم رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی iPhone؛ گوشی آیفون خود را ریست کنید

برای رفع بسیاری مشکلات دیگر، مانند رفع کردن مشکل هنگ کردن گوشی های آیفون هم می توانید از ریست کردن گوشی استفاده کنید که به سادگی می تواند مشکل گوشی شما را حل می کند. برای زمانی هم که گوشی شما خود به خود خاموش شده و به کمک دکمه پاور روشن نشود، می توانید گوشی آیفون خود را ریستارت کنید تا دوباره آغاز به کار کند.

در گوشی های قدیمی تر مانند گوشی آیفون 6، که به دکمه هوم مجهز بودند، شما می توانید با فشردن همزمان دکمه های پاور و هوم به مدت 5 تا 10 ثانیه، گوشی خود را ریستارت کنید. اما با معرفی گوشی آیفون 10 یا همان آیفون X، دکمه های هوم از قسمت پایین نمایشگر حذف شده و ریست کردن آن ها به روش دیگری انجام می شود. برای ریست کردن گوشی های آیفون بدون دکمه هوم، باید به ترتیب دکمه های افزایش صدا و کاهش صدا را فشرده و رها کنید و بعد، بلافاصله دکمه دکمه پاور را گرفته و نگه دارید تا زمانی که لوگوی آیفون ظاهر شده و گوشی شما ریست شود.

برای گرفتن نتیجه بهتر، در هنگام ریستارت کردن گوشی آن را به شارژر متصل نگه دارید تا اگر باتری دچار مشکل شده، اتصال به برق تأمین جریان را جبران کند. اگر بعد از روشن شدن، باز با مشکل مواجه شدید، به سراغ روش بعدی بروید.

روش سوم رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی iPhone؛ ریستور کردن گوشی آیفون

زمانی که بعد از ریستارت کردن گوشی آیفون، متوجه شدید که سیستم عامل بالا نمی آید و هنوز هم به شکل عادی نمی توانید از گوشی خود استفاده کنید، بهتر است به کمک آیتونز آن را ریستور کنید. برای این کار، گوشی خود را به یک کامپیوتر که قبلاً آیتونز را روی آن نصب کرده اید، وصل کنید و بعد در قسمت بالا روی آیفون مربوط به دستگاه کلیک کرده  و پس از نمایش اطلاعات دستگاه تان، روی “Restore” کلیک کنید تا گوشی آیفون شما ریستور شود.

اگر قبلاً از اطلاعات گوشی آیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید، حتماً زمانی که از شما پرسیده می شود آن را انتخاب کنید در غیر این صورت، ریستور کردن دستگاه، گوشی شما را به تنظیمات کارخانه بر می گرداند.

صفحه اینیستاگرام هاکان موبایل

روش چهارم رفع مشکل خاموش شدن گوشی آیفون؛ گوشی آیفون خود را ریکاوری کنید

اگر ریستور کردن گوشی آیفون را امتحان کردید و جواب نداد، بهتر است آن را ریکاوری کنید. برای انجام این کار، بعد از اتصال دستگاه به کامپیوتر و اجرا کردن آیتونز، دکمه های هوم و پاور را همزمان 10 ثانیه نگه داشته و و بعد تنها دکمه پاور را رها کنید. با نمایش پیغامی روی آیتونز، آیفون شما در حالت ریکاوری قرار می گیرد.

روش پنجم رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی iPhone؛ دانگرید کردن دستگاه به نسخه پایین تر ios

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

اگر حتی با وجود ریستور کردن گوشی آیفون، هنوز هم در دستگاه خود با مشکل روبه رو هستید، بهتر است تغییر نسخه سیستم عامل را امتحان کنید. گاهاً برخی نسخه های تازه ارائه شده از سیستم عامل ها با برخی گوشی های آیفون سازگاری نداشته و چنین مشکلاتی رخ می دهد، در این مواقع سیستم عامل را به نسخه پایین تر دانگرید کنید و به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد.

روش پنجم رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی iPhone؛ دانگرید کردن دستگاه به نسخه پایین تر ios

روش ششم؛ جیلبریک کردن گوشی آیفون

معمولاً جیلبریک کردن گوشی های آیفون را راه حل منطقی نمی دانیم و توصیه می شود که این کار را انجام ندهیم اما گاهی تنها راهی که می تواند به ما کمک کند همین است. البته که گاهی حتی با جیلبریک هم بعضی مشکلات حل نمی شود و نیاز به انجام تعمیرات تخصصی دارد.

در این مقاله از هاکان موبایل، با هم دیدیم که به چه دلایلی ممکن است گوشی ما به طور خود به خود خاموش شده و نتوانیم با دکمه پاور دستگاه را روشن کنیم. روش های گفته شده، بهترین و کاربردی ترین روش های مواجهه با روشن نشدن گوشی های آیفون است که به سادگی می توانید آن ها را امتحان کنید. شما می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل و مشاهده مقالات تخصصی دیگر، به سادگی مشکلات گوشی های آیفون خود را حل کنید.

2 دیدگاه برای “علت های خاموش شدن ناگهانی گوشی آیفون و رفع آن

  1. کاظم گفته:

    سلام
    گوشی من ۷ باطری تازه تعویض شده هاث ۱۰۰درصد
    ولی رو ۸ درصد خاموش میشه میزنم شارژ از ۲ درصد میاد بالا میشه بفرمایین مشکل از چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021