آموزش نحوه تعمیر آیفون خیش شده یا آب خورده

آموزش نحوه تعمیر آیفون خیس شده یا آب خورده

آموزش نحوه تعمیر آیفون خیس شده یا آب خورده ، آیفون خود را در آب انداختید؟ 5 نکته اضطراری ذکر شده در این مقاله، نشان می دهد که چگونه یک تلفن را خشک کنیم و هرگونه آسیب را برطرف کنیم.

زمانی که گوشی آیفون 12 اپل خود را اشتباهی داخل آب می اندازید، مطمئناً استرس زیادی را تجربه می کنید. نه تنها آیفون 12، بلکه هر گوشی دیگری از آب آسیب می بیند، می تواند به شدت استرس زا باشد. همه ما اطلاعات خاصی در گوشی های تلفن خود داریم که هرگونه خطر از دست آن ها، بسیار جبران ناپذیر است. در میان تمام دلایل آسیب به گوشی ها، آسیب دیدگی در اثر آب، دومین دلیل خرابی گوشی های هوشمند است که در سراسر دنیا گزارش شده است. رتبه اول دلایل خرابی گوشی ها، خرد شدن نمایشگر است که به دلیل افتادن گوشی از ارتفاع یا اتفاقات دیگر رخ می دهد.

افتادن گوشی در آب، به معنی خرابی محض گوشی شما نیست. یعنی اگر به صورت اتفاقی گوشی خود را در آب انداخته اید، تصور نکنید که دیگر از کار افتاده و نمی توانید از آن استفاده کنید. اگرچه احتمال خرابی صد درصدی گوشی شما وجود دارد، اما روش هایی هم هست که شاید به وسیله آن ها بتوانید گوشی خود را نجات دهید. شما بعد از ریختن آب روی گوشی خود، تنها مدت کوتاهی فرصت دارید تا بتوانید آن را از آسیب جدی به بخش های داخلی نجات دهید. در این مقاله از مجموعه مقالات تخصصی آیفون هاکان موبایل، بهترین راهکارهای مقابله با گوشی آیفون آسیب دیده از آب را توضیح می دهیم. چنانچه گوشی آیفونی دارید که در تماس با آب بوده، مطالعه این مقاله می تواند به شما کمک کند.

اگر گوشی آیفون خیس شود چه باید کرد؟

به دلیل این که قیمت گوشی آیفون نسبت به گوشی های دیگر بالاست، هیچ کس نمی خواهد که به هر روشی به آن آسیب بزند. قبل از هرچیز، چنانچه گوشی هنوز از دسترس شما خارج نشده، آن را از آب خارج کنید. به هیچ وجه گوشی آیفون خود را به برق وصل نکنید. اگر قبلاً به برق وصل شده است، سریعاً آن را با دقت زیاد از برق جدا کنید. سعی کنید اصلاً گوشی را روشن نکنید. اگر گوشی آیفون شما در قاب قرار دارد، سریعاً آن را بیرون بیاورید. سعی کنید سیم کارت را نیز بردارید. آب می تواند در تمام گوشه ها و درزهای تلفن ماندگار شود. با یک حوله یا پارچه نرم، مایعات را از همه جاهایی که می توانید، پاک کنید. آیفون را زیر و رو کنید و یک تکان آرام به آن بدهید تا درگاه ها و درزها از آب خالی شود.

برای تعمیر آیفون خیس شده گوشی آیفون خود را خاموش کنید.

زمانی که روی گوشی آب ریخته شد، باید از فعال کردن مدارهای داخل آیفون جلوگیری کنید، زیرا این امر باعث اتصال کوتاه و آسیب طولانی مدت می شود. اگر آیفون از قبل خاموش است، بگذارید خاموش بماند. بهتر است که وسوسه نشوید که روشن کنید آیا هنوز کار می کند یا خیر. شما ممکن است تنها به دلیل روشن کردن آنی گوشی خود، آن را برای همیشه از دست بدهید. اگر آیفون شما روشن است، دو گزینه نه چندان جذاب دارید. یکی Power down کردن (در این حالت صفحه و خود گوشی به صورت آنی روشن می شود)، و دیگری گذاشتن گوشی در حالت Sleep است و این که امیدوار باشید هیچ اعلانی دریافت نکنید.

ترجیحاً بهتر است از بین این دو گزینه، خاموش کردن دستگاه را انتخاب کنید. اگر موقع افتادن دستگاه در آب به اندازه کافی خوش شانس بودید که گوشی را در حالت هواپیما گذاشته باشید، یا اطمینان دارید که در 48 ساعت آینده هیچ چیز گوشی آیفون شما را بیدار نمی کند، بهتر است هیچ کار نکنید. این بهترین کاری است که در مورد گوشی خود می توانید انجام دهید. این کار را می توانید در مورد اپل واچ نیز امتحان کنید.

گوشی آیفون خود را خاموش کنید

برای تعمیر آیفون خیس شده آیفون خود را با ژل سیلیکا خشک کنید.

یک گزینه بهتر از برنج نپخته وجود دارد و آن ژل سیلیکا است. ژل های سیلیکا که در بسته های کوچک موجود هستند، در صورتی که در دسترس باشد، می تواند یک گزینه مناسب برای گرفتن رطوبت گوشی ها باشند. البته برای پوشاندن کامل گوشی آیفون خود به تعداد کافی از آن ها نیاز دارید. کیسه های ژل سیلیکا باید آیفون مرطوب را با کارآیی بهتر نسبت به برنج، خشک کنند. با این وجود باید حداقل 48 ساعت به آیفون فرصت دهید تا کاملا خشک شود.

آیفون خود را با برنج خام خشک کنید.

برای تعمیر آیفون خیس شده ابتدا باید تا حد ممکن مایع داخلی را از گوشی خارج کنید. اکیداً توصیه می کنیم تا در مقابل وسوسه استفاده از سشوار یا سایر وسیله های حرارتی مقاومت کنید، زیرا این امر می تواند به اجزای داخلی آیفون آسیب برساند. برای خارج شدن رطوبت از فضای داخلی آیفون، به خشک کن نیاز دارید. بسیاری از مردم به برنج خام برای این کار بسیار اعتماد دارند. معمولاً توصیه می کنند تا iPad یا iPhone خود را در ظرف بزرگی از برنج قرار داده (کاملا آن را بپوشانید) و اجازه دهید حدود 48 ساعت در آن بماند.

برنج رطوبت را به طور موثری جذب می کند. به علاوه، روشی کاملاً در دسترس است و همه ما در خانه خود مقداری برنج خام داریم. اگر گوشی آیفون ایکس شما داخل آب افتاده، با خیال راحت می توانید از برنج برای خشک کردن آن استفاده کنید.

آیفون خود را با برنج خام خشک کنید

گوشی را باز کنید.

اگر واقعاً در این زمینه تخصص و مهارت کافی را دارید، می توانید گوشی را باز کرده و قطعات داخلی را خشک کنید. بهترین راه برای مقابله با آیفون آسیب دیده از آب، باز کردن پیچ های زیرین است (در بیشتر مدل های آیفون به یک نوع سر پیچ گوشتی اختصاصی احتیاج دارید) تا به فضای داخلی آن دسترسی داشته باشید. فقط بخاطر داشته باشید که این امر احتمالاً پوشش دهی ضمانت نامه شما را بی اعتبار می کند و این خطر وجود دارد که کارهای DIY شما به جای ترمیم، آسیب به گوشی آسیب بزند. خارج کردن باتری نیز از جمله راه هایی است که می توانید به محض خارج کردن گوشی از داخل آب، انجام دهید. البته خارج کردن باتری در گوشی های جدیدی مثل آیفون 11 اپل ممکن نیست. این گوشی ها از باتری های لیتیوم-یونی غیر قابل تعویض برخوردار هستند.

گام نهایی برای تعمیر آیفون خیس شده

هنگامی که چند روز صبر کردید و فکر کردید که iPhone خود را با موفقیت خشک کرده اید، می توانید آن را روشن کنید. اگر هنوز کار نکرد، یا اگر می خواهید قطعات داخلی را بررسی کنید، می توانید از یک فرد ماهر و متخصص کمک بگیرید.

غوطه ور شدن گوشی در آب ممکن است باعث آسیب دیدگی طولانی مدت، به ویژه در باتری شود که فقط ماه ها بعد مشخص می شود. برای مثال، یک گوشی آیفون مدت ها پیش درون استخر افتاده و صاحب آن، به کمک گذاشتن گوشی در برنج، آن را تعمیر کرده بود. اما مدتی بعد، گوشی خود به خود گرم شده و از کار افتاده بود. دلیل این کار، این بود که قطعات اصلی و داخلی گوشی به طور کامل خشک نشده و به مرور زمان آسیب دیده بود.  

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

گام نهایی برای تعمیر آیفون خیش شده

کدام آیفون ها در برابر آب مقاوم هستند؟

اگر خرید یک قاب ضد آب برای شما جذاب نیست، ممکن است خود به فکر ارتقا گوشی باشید. در سال های اخیر گوشی های اپل در مقاومت در برابر آب بهتر و بهتر شده اند. مقاومت در برابر آب (و گرد و غبار) معمولاً توسط سیستم درجه بندی IP بیان می شود. قبل از سال 2016 اپل رتبه بندی IP برای تلفن های خود را فاش نمی کرد، اما آیفون 7 و 7 پلاس در آن سال دارای گواهینامه IP67 بودند. این یک امتیاز عالی است که نشان می دهد آن ها باید در غوطه وری در حداکثر 1 متر آب به مدت 30 دقیقه دوام بیاورند.

در سال 2018 آیفون XS و XS Max با به دست آوردن امتیاز IP68 یک قدم جلوتر رفتند. این میزان غوطه وری را تا 2 متر افزایش می دهد، و شما به ندرت می بینید که یک کالای مصرفی از این رتبه بالاتری کسب کند. برای تماشای لیست دقیق گوشی های ضد آب اپل، می توانید مقاله “معرفی بهترین گوشی های آیفون ضد آب و ضد ضربه” را در مجله هاکان موبایل مطالعه کنید.

در این مقاله از هاکان موبایل، دیدیم که برای گوشی های آیفونی که از افتادن در آب آسیب دیده اندف باید چه کارهایی انجام دهیم. خواندن این مقاله، نه تنها برای صاحبان گوشی های آیفون، بلکه برای صاحبان سایر گوشی های هوشمند نیز می تواند کاملاً مفید باشد. با روش های گفته شده در بالا، می توانید گوشی خود را از خرابی دائمی نجات دهید. همچنین می توانید برای مطالعه سایر مقالات کاربردی در خصوص گوشی های هوشمند و اطلاع از به روزترین اخبار دنیای موبایل، به وب سایت هاکان موبایل مراجعه کنید. هاکان موبایل، امکان خریدی مطمئن و امن را برای شما فراهم می کند.

1 دیدگاه برای “آموزش نحوه تعمیر آیفون خیس شده یا آب خورده

  1. ابوالفضل گفته:

    من آیفون 12 پرو آب خورده دارم و خیلی وقت پیش صفحه اش خاموش شد
    بخوام درستش کنم چقدر هزینه اش میشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021