آموزش تعمیر کردن صفحه نمایش شکسته آیفون یا آیپد

آموزش تعمیر کردن صفحه نمایش شکسته آیفون یا آیپد

آموزش تعمیر کردن صفحه نمایش شکسته آیفون یا آیپد، نمایشگر آیفون یا آیپد خود را خراب کرده و مطمئن نیستید که چگونه می توان آن را تعمیر کرد؟ در هاکان موبایل 5 نمونه از بهترین گزینه ها برای تعمیر صفحه شکسته دستگاه شما وجود دارد.

خرد شدن صفحه نمایش در گوشی های موبایل متأسفانه یک مسئله رایج است. همه ما حداقل یک بار این تجربه را داشته ایم که گوشی از دستمان افتاده و زمانی که آن را برداشتیم، می بینیم که صفحه نمایش آن خرد شده است. این یکی از بدترین حس هایی که است با دیدن نمایشگر شکسته گوشی خود تجربه می کنیم. به هر حال، این مسئله ناخوشایند است اما یک اتفاق فاجعه بار نیست. لازم نیست که به محض دیدن صفحه نمایش شکسته آیفون خود، به فکر خرید گوشی های آیفون باشید. در این مقاله پنج روش خوب برای تعمیر صفحه نمایش شکسته آیفون را گردآوری کرده و جوانب مثبت و منفی هر یک را توضیح می دهیم. با ما در هاکان موبایل همراه باشید.

راه های تعمیر کردن صفحه نمایش شکسته آیفون

زمانی که گوشی به طور اتفاقی از دست ما می افتد و می خواهیم ببینیم چه اتفاقی برای آن افتاده، استرس شکسته شدن نمایشگر آن را داریم. گاهی اوقات شکستگی نمایشگر سطحی است و لمس گوشی از کار نمی افتد. اما گاهی نیز مشکل حادتر بوده و می بینیم که به طور کلی صفحه نمایش روشن نمی شود. ما به شما می گوییم که در هر یک از این مواقع باید چه کاری انجام دهید. البته نکات موجود در این مقاله، در مورد اصلاح نمایشگرهای آیفونی است که به وضوح شکسته شده اند. اگر صفحه آیفون شما فقط کار نمی کند یا به لمس شما پاسخ نمی دهد، می توانید با نگاهی به مقاله “رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون با چند روش ساده“، مشکل آن را حل کنید.

1. تعمیر صفحه نمایش شکسته آیفون در نمایندگی های اپل

اگرچه فروشگاه های مجاز اپل به کمک شما خواهد آمد و صفحه شکسته شما را تعمیر می کند، اما این کار را به صورت رایگان انجام نمی دهد. حتی اگر هنوز از مهلت ضمانت گوشی شما باقی مانده، هزینه تعمیر باید پرداخت شود؛ زیرا آسیب تصادفی شامل ضمانت استاندارد نمی شود. با داشتن خدمات “AppleCare +”، هزینه تعمیر بسیار کمتر می شود.

اما در هر حال، در ایران هیچ نمایندگی مجازی از کمپانی اپل وجود ندارد. پس چاره کار چیست و چطور می توان نمایشگر شکسته گوشی آیفون را تعمیر کرد؟ بهتر است با پرس و جو از اطرافیان، ابتدا یک تعمیرکار متخصص و قابل اعتماد پیدا کرده و گوشی را به او بسپارید. همچنین می توانید با مراجعه وب سایت Apple Screen Repair، هزینه حدودی نمایشگر گوشی خود را پیدا کرده و از سواستفاده های احتمالی جلوگیری کنید. در این وب سایت، می توانید قیمت نمایشگرهای مختلف گوشی های آیفون، از گوشی آیفون 12 تا مدل های قدیمی تر را ببینید.

همچنین می توانید برای بررسی قیمت نمایشگر آیپد خود، به سایت Apple iPad Screen Repair مراجعه کنید. همان طور که در این وب سایت می بینید، هزینه تعمیر نمایشگر آیپدهای مختلف، متفاوت است. گران ترین نمایشگر، مربوط به  iPad Pro 12.9in  بوده و ارزان ترین مدل، برای iPad Mini و iPad Mini 2 است.

2. مراجعه به یک تعمیرگاه قابل اعتماد

همه ما در شهر خود خیابان و یا مرکزی برای خرید و فروش موبایل و تعمیر آن داریم. مراجعه و کمک گرفتن از این مراکز شناخته شده، برای بسیاری بهتر از استفاده از سرویس های آنلاین است. البته که مراکز خدمات آنلاین معتبری هم برای تعمیر گوشی وجود دارند، اما در مراکز حضوری در صورت بروز مشکلات بعد از آن، حداقل می دانید که باید دوباره به کجا مراجعه کنید. برخی از ارائه کنندگان سرویس های آنلاین، در پاسخگویی و دریافت شکایات از طرف مشتریان، عملکرد ضعیفی دارند.

یکی از مواردی که بعضی از کاربران گوشی های آیفون را نگران می کند، این است که بعد از تعمیر و جایگزین کردن نمایشگر جدید، دستگاه در پاسخگویی به لمس دچار مشکل می شود. این مسئله در حالی رخ می دهد که همه چیز در ظاهر عادی به نظر رسیده و هیچ مشکلی دیده نمی شود. اگرچه به نظر می رسد این مشکل فقط مربوط به مدل های گوشی آیفون 12 است، اما ما اکیداً به شما توصیه می کنیم قبل از شروع کار با هر تعمیرکاری این موضوع را در میان بگذارید.

مراجعه به یک تعمیرگاه قابل اعتماد

3. دستگاه خود را به یک سرویس تعمیر آنلاین ارسال کنید

گزینه بعدی که باید در نظر بگیرید خدمات تعمیرات آنلاین است. با استفاده از این سرویس ها، شما گوشی آیفون خود را به شرکت ارسال می کنید، سپس آن ها گوشی را تعمیر کرده و به شما باز می گردانند. بدیهی است که با تحولاتی که همه گیری ویروس کرونا در دنیا به وجود آورده، این شرکت ها گزینه بسیار خوبی هستند. زیرا دیگر لازم به مراجعه حضوری نیازی نبوده و در معرض بیماری قرار نمی گیرید.

4. روش های تعمیرات DIY برای تعمیر صفحه نمایش شکسته آیفون

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

اگر آسیب دیدگی صفحه نمایش گوشی شما چندان زیاد نیست، گزینه های DIY نیز برای تعمیر آن در دسترس است. با یک جستجوی ساده در اینترنت، می بینید که انواع مختلفی از روش های خانگی برای خراش (و نه ترک) بر روی صفحه شما وجود دارد. برای مثال، یکی از موادی که زیاد در این مورد می بینیم، خمیر دندان است که می تواند خراش سطحی روی نمایشگر گوشی شما را برطرف کند. سایر گزینه ها مثل خمیرهای رفع خراش اتومبیل هم معجزه می کند. البته قبل از اقدام به استفاده از این مواد، مطمئن شوید که همه پورت ها مهر و موم شده اند. زیرا قطعاً نمی خواهید آسیب در اثر مایع را هم به لیست مشکلات گوشی خود اضافه کنید.

یک گزینه دیگر، از طریق iFixit است که آموزش هایی در مورد نحوه تعمیر هر قسمت از هر آیفون (و مقالات مشابه برای iPad) ارائه می دهد. آن ها مراحل واضح و قابل پیگیری را با تصاویر با وضوح بالا ارائه می دهند که دقیقاً همان کاری را که باید انجام دهید، برجسته می کند. همچنین پس از اینکه آموزش مورد نیاز خود را پیدا کردید، می توانید تمام قطعات را مستقیماً از آن ها بخرید و احتمال خرید قطعات نامناسب را بسیار کمتر می کند. به درجه سختی هر آموزش توجه کنید. شما باید نسبت به توانایی فنی خود اطمینان کافی داشته باشید، زیرا هرگونه تعمیر غیر مجاز آیفون شما ضمانت نامه را باطل می کند و اپل آن را پشتیبانی نمی کند.

5. تعمیر صفحه نمایش شکسته آیفون در خانه

برخی از شرکت ها، خدمات تعمیرات خود را در خانه شما ارائه می دهند. به این صورت که شما با شرکت مورد نظر تماس گرفته و سپس آن ها به آدرس شما آمده و گوشی را در منزل تعمیر می کنند. همچنین در برخی مواقع که تعمیر گوشی به قطعه جدید نیاز نداشته باشد، می توانید به کمک مشاوران این مراکز، خودتان گوشی را تعمیر کنید. اگر در محل زندگی شما چنین خدماتی ارائه نمی شود، می توانید یکی از راه های بالا را امتحان کنید.

شکسته شدن نمایشگر گوشی و یا تبلت ها، یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که در مورد آن ها رخ می دهد. همچنین با وجود مشکلات زیادی مثل عدم استفاده از قطعات اصل توسط تعمیرکاران، نداشتن مهارت کافی و …، هر کسی ریسک تعمیر این نمایشگرها را نمی پذیرد. در این مقاله از هاکان موبایل، به طور کامل با انواع روش های درست کردن و تعمیر صفحه شکسته آیفون یا آیپد آشنا شدیم. چنانچه صفحه دستگاه شما نیز شکسته و قصد خرید آیپد اپل و یا گوشی آیفون جدید دارید، می توانید از طریق وب سایت فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل اقدام کنید. این فروشگاه، همواره بهترین قیمت ها را به شما ارائه می کند تا شما خریدی ارزان و مطمئن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021