آموزش تصویری حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

آموزش تصویری حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

پس از استفاده از هدفون و در آوردن آن از گوشی، متوجه شدید گوشی آیفون شما هنوز در حالت هدفون باقی مانده است؟ آیا نمی دانید چگونه مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون را حل کنید؟ نگران نباشید، ما به شما می گوییم برای رفع این مشکل باید چه کاری انجام دهید.

در تمام گوشی های هوشمند و به خصوص در گوشی های آیفون، ممکن است پس از خارج کردن هدفون هنوز هم گوشی شما در حالت هدفون بماند. اولین نشانه این مسئله هم این است که هیچ صدایی از اسپیکر گوشی آیفون شما خارج نمی شود. اما این که این مسئله به چه دلیلی پیش آمده و چطور می توان آن را رفع کرد، سوالی است که ما قصد داریم در این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی و تخصصی فروشگاهی اینترنتی هاکان موبایل به آن بپردازیم. همان طور که گفتیم، زمانی که گوشی در حالت هدفون بماند، هیچ صدایی از اسپیکرهای تلفن ما خارج نمی شود و این مسئله بسیار ناخوشایند است. پس بیایید با هم بیشتر به این دلایل و رفع این مشکل در گوشی های آیفون بپردازیم.

چرا گوشی آیفون در حالت هدفون می ماند؟

دانستن پاسخ این سوال که چرا گوشی آیفون ما در حالت هدفون می ماند، به ما در رفع سریع تر این مسئله کمک کرده و همچنین کمک میکند تا دیگر این مشکل برای گوشی ما پیش نیاید. ماندن گوشی در حالت هدفون، به دلایل زیر ممکن است رخ دهد؛

  • استفاده کردن از هدفون ها یا کابل های اسپیکر بی کیفیت
  • سریع خارج کردن هدفون
  • بروز مشکل در جک 3.5 میلی متری هدفون
  • وجود مشکلات نرم افزاری در گوشی و سیستم عامل
  • خارج کردن هدفون زمانی که گوشی شما در حال فعالیت است.

چطور مشکل آیفون گیر کرده در حالت هدفون را حل کنیم؟

خوشبختانه مشکل گیر کردن آیفون در حالت آیفون، چیزی نیست که نتوانیم خودمان آن را حل کنیم و یا نیاز به تعمیر داشته باشد. این مسئله تنها مربوط به زمانی است که گوشی شما هنوز جدا شدن هدفون را تشخیص نداده و هیچ صدایی را از طریق بلندگوها پخش نمی کند. شما به سادگی و با روش های زیر می توانید این مشکل را حل کنید. برخی از روش هایی را که در ادامه می بینید، راه هایی است که در مقاله “راهنمای کامل حل مشکل زنگ نخوردن گوشی آیفون” و برای رفع مشکل بی صدا شدن گوشی های آیفون ذکر کردیم اما روش های متفاوتی نیز وجود دارد که امتحان کردن آن ها ضرری ندارد.

روش اول؛ بررسی دکمه های Silent Mode و راکر صدا

اگر می بینید که هیچ صدایی از اسپیکرهای گوشی آیفون شما خارج نمی شود، بهتر است قبل از هر چیزی دکمه های سایلنت و راکر صدا را بررسی کنید. ممکن است به طور غیر عمد دکمه سایلنت را فعال کرده و یا میزان صدای تلفن را در کمترین میزان قرار داده باشید.

روش اول؛ بررسی دکمه های Silent Mode و راکر صدا

روش دوم؛ به تنظیمات گوشی آیفون رفته و صدا را تنظیم کنید

اگر به هر دلیل نمی توانید میزان صدای گوشی را به کمک دکمه های کم و زیاد کردن صدا، تنظیم کنید، به منوی تنظیمات گوشی آیفون خود رفته و صدا را تنظیم کنید. برای این کار، تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

  • به منوی Setting گوشی خود رفته و پس از یافتن بخش “Sounds”، روی آن تپ کنید.

به تنظیمات گوشی آیفون رفته و صدا را تنظیم کنید

– در صفحه باز شده، انگشت خود را روی نوار لغزنده صدا به سمت راست بکشید تا صدا تنظیم شده و بیشتر شود.

به تنظیمات گوشی آیفون رفته و صدا را تنظیم کنید

روش سوم؛ تنظیم میزان صدا با Control Panel برای حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

یکی دیگر از روش های تنظیم میزان صدای گوشی آیفون، بجز از طریق راکر صدا و رفتن به تنظیمات، تنظیم صدا به کمک کنترل پنل است. برای این کار، ابتدا ویدئویی را در گالری گوشی خود و یا در یکی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا YouTube باز کرده و پخش کنید.  سپس کنترل پنل را باز کرده و با کشیدن انگشت روی نوار لغزنده تنظیم صدا، میزان آن را تنظیم کنید تا اگر صدای گوشی را قبلاً بسته اید، فعال شود.

تنظیم میزان صدا با Control Panel برای حل مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

روش چهارم؛ گوشی آیفون خود را خاموش کرده یا ریستارت کنید

یکی دیگر از مسائلی که باعث گیر کردن گوشی در حالت هدفون می شود، وجود برخی مشکلات نرم افزاری است که می توانید با خاموش و روشن کردن گوشی آیفون خود، آن را حل کنید. برای این کار، دکمه پاور آیفون خود را فشرده و نگه دارید تا تصویری مشابه شکل زیر را روی نمایشگر ببینید و سپس، با کشیدن انگشت، گوشی را خاموش کنید.

همچنین می توانید با ریستارت کردن گوشی آیفون نیز این مسئله را حل کنید.

گوشی آیفون خود را خاموش کرده یا ریستارت کنید

روش پنجم؛ خاموش کردن بلوتوث

ممکن است گوشی آیفون خود را به هدست خود وصل کرده باشید اما این مسئله را فراموش کرده اید، پس لازم است بلوتوث را خاموش کنید تا اتصال هدفون قطع شود. برای خاموش کردن بلوتوث، به تنظیمات گوشی خود رفته و به دنبال “Bluetooth” بگردید.  سپس روی آن تپ کرده و بلوتوث را مانند شکل زیر خاموش کنید.

خاموش کردن بلوتوث

روش ششم؛ هدفون را یک بار متصل کرده و دوباره خارج کنید

یکی دیگر از روش های حل گیر کردن گوشی آیفون در حالت هدفون، این است که یک بار دیگر هدفون را به آن متصل کرده و دوباره خارج کنید. دقت کنید که بار دوم هدفون را به سرعت خارج نکنید تا دوباره روی حالت هدفون نماند.

روش هفتم؛ تمیز کردن جک هدفون برای رفع مشکل ماندن گوشی آیفون در حالت هدفون

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است باعث گیر کردن گوشی آیفون در حالت هدفون و یا عدم خروج صدا از اسپیکر شود، تمیز نبودن جک هدفون یا بخش داخلی اسپیکر است. برای تمیز کردن آن، از یک مسواک نرم و کوچک کمک بگیرید تا ذرات گرد و غبار روی آن تمیز شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تمیز کردن گوشی های آیفون بدون ایجاد آسیب، می توانید مقاله کاربردی ” برای محافظت و نگهداری از گوشی های آیفون چه کارهایی باید انجام دهیم” را مطالعه کنید.

روش هشتم؛ ریست کردن تنظیمات گوشی آیفون

در صورتی که هیچ کدام از روش های گفته شده به شما کمک نکرد، می توانید ریست کردن تنظیمات را امتحان کنید. توجه داشته باشید که ریست کردن تنظیمات مانند ریست فکتوری نیست و اطلاعات روی گوشی آیفون شما را حذف نخواهد کرد. با این کار، تنها تنظیماتی که پس از خرید گوشی دستکاری کرده باشید، به حالت اولیه باز می گردانید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید؛

  • به منوی تنظیمات گوشی و سپس به بخش “General” بروید.
  • در این صفحه، روی “Reset” تپ کنید.

ریست کردن تنظیمات گوشی آیفون

– در صفحه باز شده، روی گزینه “Reset All Settings” کلیک کنید و سپس گوشی آیفون شما تمام تنظیمات اولیه خود را بازیابی خواهد کرد.

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

ریست کردن تنظیمات گوشی آیفون

روش آخر، به روز رسانی نرم افزار آیفون

آخرین روشی که برای رفع حالت هدفون می توانید انجام دهید، این است که نرم افزار گوشی آیفون خود را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید. برای این کار، به تنظیمات گوشی خود رفته و به بخش “General” بروید. سپس با رفتن به بخش “Software Update”، در صورت وجود نسخه جدید، نرم افزار گوشی خود را آپدیت کنید.

به روز رسانی نرم افزار آیفون

در این مقاله از هاکان موبایل، 9 روش موثر و کاربردی برای حل مشکل گیر کردن گوشی های آیفون در حالت هدفون را بررسی کردیم. با انجام این روش ها، به احتمال زیاد مشکل گوشی آیفون شما حل خواهد شد و می توانید مثل همیشه از گوشی خود استفاده کنید. در سایت فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، علاوه بر مطالعه مقالات به روز و کاربردی از این دست، می توانید خریدی ارزان و مطمئن را هم تجربه کنید. این فروشگاه امکان خرید اینترنتی انواع گوشی های موبایل و لوازم جانبی را برای شما فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021