راهنمای کامل حل مشکل شارژ نشدن گوشی های آیفون

راهنمای کامل حل مشکل شارژ نشدن گوشی های آیفون

چگونه می توانیم مشکل شارژ نشدن گوشی های آیفون را برطرف کنیم؟ گوشی آیفون شما در حال خاموش شدن است اما شارژر آن کار نمی کند؟ زمانی که شارژر را به گوشی متصل می کنید، هیچ علامتی از شارژ شدن در آن نمی بینید؟ پس مطالعه این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

حتما برای شما هم پیش آمده که گوشی آیفون خود را پس از خالی شدن باتری آن به شارژر متصل کرده و متوجه می شوید که گوشی آیفون شما شارژ نمی شود. اصلاً نگران نباشید چرا که این مشکل برای گوشی های آیفون، خصوصاً مدل های قدیمی تر مانند گوشی آیفون 6، کاملاً عادی است و ممکن است رخ دهد. موارد زیادی ممکن است منجر به بروز مشکل شارژ نشدن گوشی های هوشمند و به خصوص گوشی های آیفون شود اما این که چطور می توان آن را رفع کرد، کار را کمی سخت می کند. ما در این مقاله از هاکان موبایل، سعی می کنیم تا روش های اولیه اما کاربردی را که می توان برای حل این مشکل از آن استفاده کرد، برای شما جمع آوری کرده و به شکل کامل آن ها را بررسی خواهیم کرد. اگر می خواهید خرید گوشی آیفون برای شما لذت بخش باشد، این مطلب را بخوانید.

دلایل عمده شارژ نشدن گوشی های آیفون

همان طور که پیش از این گفتیم، دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است منجر به مشکل در شارژ نشدن گوشی های آیفون شود. از دلایل ساده و ابتدایی مانند کثیف بودن پورت شارژر گرفته تا وجود مشکلات سخت افزاری و داخلی، همگی ممکن است کاری کنند تا گوشی ما به درستی شارژ نشوند. اما مسئله این است که در صورت وقوع هر کدام از این مشکل ها، چه کاری باید انجام داد؟ پس بیایید با هم تمام دلایل شارژ نشدن گوشی های هوشمند جدید و به خصوص گوشی های آیفون را بررسی کنیم.

خراب شدن کابل شارژر

زمانی که شارژر خود را به گوشی متصل کرده و متوجه بروز یک مشکل و کار نکردن آن می شوید، احتمالاً اولین دلیلی که به ذهن تان خواهد رسید این است که کابل شارژر شما دچار خرابی یا قطعی شده باشد. همین طور هم هست! در واقع عمده ترین دلیل کار نکردن شارژرها، خراب شدن کابل ها است. ما در مقاله “چطور از خراب شدن شارژر گوشی موبایل جلوگیری کنیم؟ به طور کامل برای شما توضیح داده ایم که یک کابل چطور خراب می شود و با چه روش هایی می توان از آن ها محافظت کرد. پیشنهاد می کنیم این مقاله را هم مطالعه کنید تا بتوانید با مراقبت درست از شارژ خود، زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

خراب شدن کابل شارژر

خراب شدن آداپتور شارژر و تاثیر آن بر روی شارژ نشدن گوشی های آیفون

اگر از سالم بودن کابل شارژر خود مطمئن هستید، پس باید کار کردن آداپتور را چک کنید. آداپتور شارژر از جمله مواردی است که در اثر اتصال مداوم آن به پریز برق، و یا اتصال و خارج کردن کابل، خراب شده و دچار مشکل شود. برای اطمینان از این مسئله، می توانید از کابل ها و یا گوشی های دیگری کمک بگیرید تا ببینید آیا آداپتور گوشی آیفون شما کار می کند یا خیر.

در پورت شارژر شما گرد و غبار وجود دارد

اگر هم کابل و هم آداپتور خود را چک کرده و از عدم وجود خرابی در آن ها مطمئن هستید، وقت آن است به سراغ گوشی آیفون خود رفته و ببینید مشکل کار از کجاست. اولین چیزی که در گوشی خود زمانی که می بینید شارژ نمی شود، باید چک کنید، پورت یا همان درگاه شارژ آن است که خراب نشده و یا یک شی‌ء خارجی در آن وجود نداشته باشد.

به طور معمول به دلیل دسترسی سخت به این قسمت، ممکن است داخل آن گرد و غبار جمع شود و جلوی برقراری جریان برق و در نتیجه شارژ شدن گوشی آیفون شما را بگیرد. در این مواقع، تمیز کردن درگاه شارژ و خارج کردن شی‌ء خارجی احتمالی، می تواند مشکل شارژ شدن را برطرف کنید. برای دیدن نحوه صحیح تمیز کردن گوشی و پورت شارژر آن، می توانید مقاله “برای محافظت و نگهداری از گوشی های آیفون چیکار کنیم” را مطالعه کنید تا بدون کمترین آسیبی به آن، بتوانید گوشی خود را تمیز کنید.

نکات شارژ کردن گوشی را رعایت نکرده اید

مواردی از قبیل خارج کردن شارژر از پریز در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، عدم قرار دادن گوشی در حال شارژ در مجاورت رطوبت و یا گرما، استفاده از گوشی در حال شارژ، کشیدن کابل و …، از جمله نکاتی است که باید حتماً به آن توجه کنید. انجام دادن هر کدام از این کارها علاوه بر خراب شدن شارژر، به باتری گوشی هم آسیب زده و به مرور از عمر مفید آن می کاهد. پس در زمان شارژ شدن گوشی حتماً این موارد را در نظر بگیرید.

برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی های آیفون آن را ریستارت کنید

اگر مراحل بالا را انجام دادید و متوجه شدید تمام آن ها رعایت شده، پس احتمالاً در گوشی شما مشکلی نرم افزاری وجود داشته باشد. برای حل این مسئله، لازم است گوشی آیفون خود را فورس ریستارت  کنید تا در صورت وجود مشکل، با روشن شدن دوباره آن حل شود. روش Force Restart کردن در مدل های مختلف گوشی های اپل متفاوت است، چرا که این کار در گوشی های قدیمی تر، به کمک دکمه هوم انجام می شود که در گوشی های جدید حذف شده اند. اگر شما یک گوشی آیفون قدیمی تر مانند گوشی آیفون 6 پلاس دارید، باید دکمه های پاور و هوم را به طور همزمان و به مدت 10 ثانیه نگه دارید تا گوشی شما ریستارت شود.

همان طور که می دانید، اپل از زمان معرفی گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، طراحی جدید را در پیش گرفته و دکمه هوم را از این دستگاه ها حذف کرده است. برای فورس ریستارت کردن گوشی های آیفون بدون دکمه هوم، باید از دکمه های پاور و کاهش صدا استفاده کنید. به این صورت که ابتدا دکمه های پاور و کاهش صدا را به مدت 10 ثانیه همزمان نگه دارید تا لوگوی اپل روی صفحه به نمایش درآید. سپس دکمه پاور را به تنهایی فشرده و نگه دارید تا اسلایدر قرمز رنگی را روی نمایشگر ببینید و بعد آن را به سمت “Power Off” بکشید. با انجام ایم مراحل، گوشی شما خاموش شده و می توانید به کمک فشردن دکمه پاور آن را روشن کنید.

پریز برق را بررسی کنید

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

بهتر است به پریزی که از آن استفاده می کنید هم نگاهی بیاندازید. گاهی ممکن است پریز مورد استفاده شما اصلاً جریان برقی نداشته باشد و یا حتی اشتباهی از پریز برق استفاده کرده باشید اما متوجه این مسئله نشده اید. پس بهتر از با امتحان کردن پریزهای دیگر و یا با استفاده از یک فازمتر، از وجود جریان برق و عدم خرابی در پریز مطمئن شوید.

روش آخر؛ کمک گرفتن از تعمیرکار ماهر

اگر تمام کارهای پیشنهاد داده شده در بالا را انجام داده اید اما باز هم نمی توانید گوشی خود را به درستی شارژ کنید، احتمالاً مشکل جدی تری در گوشی شما وجود دارد که نیازمند کمک گرفتن از یک تعمیرکار ماهر و کاربلد است که بتواند مشکل گوشی آیفون شما را شناسایی و حل کند. امیدواریم که روش های گفته شده بتواند به شما کمک کند تا به تعمیر نیاز پیدا نکنید.

کمک گرفتن از تعمیرکار ماهر

در این مقاله از سری مقالات آموزشی و تخصصی هاکان موبایل، با هم دیدیم که به چه دلایلی که گوشی می تواند شارژ نشود و همچنین چه راه حل هایی برای بررسی این مسئله وجود دارد. شما می توانید علاوه بر مطالعه مقالات فوق العاده کاربردی در سایت فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، خریدی ارزان و مطمئن را تجربه کنید. این فروشگاه با سابقه درخشان در فروش گوشی های موبایل و لوازم جانبی آن از بهترین و معتبرترین برندهای دنیا، تجربه خریدی عالی را برای شما فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021