هر آنچه که باید درباره گوشی آیفون نان- اکتیو بدانید

هر آنچه که باید درباره گوشی آیفون نان- اکتیو بدانید

یکی از مسائلی که احتمالاً قبل از خرید گوشی آیفون در مورد آن به شما هشدار داده خواهد شد، چک کردن اکتیو بودن یا نبودن آن است. بررسی این موضوع که در واقع به شما می‌گوید که گوشی آیفونی که در اختیار دارید، قبلاً استفاده شده یا نه، یک امر کاملاً اساسی و مهم است. خصوصاً  در دنیای امروزه که اشکال مختلف کلاهبرداری‌ها به قدری زیاد شده که باید تا حد امکان، جانب احتیاط را رعایت کرد. پس اگر این مسئله برای شما مهم است (که طبیعتاً هست!) این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله از سری مقالات آموزشی فروشگاه هاکان موبایل، با هم می‌بینیم که اصلاً اکتیو بودن یک گوشی آیفون به چه معناست و از چه طریقی متوجه شویم گوشی آیفون “نان-اکتیو” است.

نحوه چک کردن گوشی آیفون نان- اکتیو 

اکتیو بودن یک گوشی آیفون به این معناست که آن گوشی قبلاً، حتی برای چند ثانیه، روشن و استفاده شده است. به طبع، گوشی آیفون نان- اکتیو نیز تلفنی است که پیش از آن هرگز استفاده نشده باشد. در واقع این تنها راهی است که به کمک آن می ‌توان از کلاهبرداری برخی افراد سودجو جلوگیری کرد تا احیاناً یک گوشی آیفون دست دوم و کارکرده، که از ظاهر آن چیزی مشخص نیست، را به عنوان یک گوشی نو به ما نفروشند. به هر حال شما، بها و قیمت گوشی آیفون نو را پرداخت می ‌کنید و قطعاً یک گوشی دست دوم، قیمت پائین ‌تری دارد. حالا با ما همراه شوید تا ببینیم چگونه از نان- اکتیو بودن یک گوشی آیفون ‌می ‌توانیم مطمئن شویم.

زمانی که برای خرید یک گوشی آیفون به فروشگاهی می ‌روید و فروشنده یک جعبه گوشی را جلوی روی شما قرار می‌ دهد، از او برای چند لحظه فرصت بخواهید. در این زمان، کد 15 رقمی روی جعبه گوشی که در مقابل عبارت IMEI نوشته شده را، پیدا کنید. این عدد تنها مختص دستگاه درون جعبه مقابل شما می ‌باشد. بعد از پیدا کردن این کد، مراحل زیر را دنبال کنید.

مراحل بررسی نان- اکتیو بودن گوشی های آیفون

  1. به سایت checkcoverage.apple.com” وارد شوید. این سایت از طرف خود کمپانی اپل برای این منظور معرفی شده است.
  2. در کادری که می‌ بینید، کد 15 رقمی کنار عبارت IMEI را وارد کنید.
  3. در کادر دوم، کد امنیتی را که در صفحه مشاهده می‌ کنید، وارد کنید.

نحوه چک کردن گوشی آیفون نان- اکتیو 

در این زمان، دو حالت وجود دارد. در بهترین حالت، گوشی شما کاملاً نو بوده و تصویری مشابه تصویر زیر را مشاهده می‌ کنید. این تصویر باید حاوی پیغام “Please activate your iPhone” باشد. در تصویر زیر، شما این پیغام را برای گوشی آیفون 6s می‌ بینید اما این قابلیت در تمام گوشی ‌های آیفون قابل اجرا است.

نحوه چک کردن گوشی آیفون نان- اکتیو 

در حالت دوم، که در واقع زمانی اتفاق می ‌افتد که گوشی مقابل شما قبلاً روشن شده، شما پیغامی مشابه تصویر زیر را می ‌بینید. در تصویر مشاهده می‌ کنید که ما این کار را برای یک گوشی آیفون 7 پلاس انجام داده‌ و متوجه شدیم که این تلفن قبلاً استفاده شده است.

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

نحوه چک کردن گوشی آیفون نان- اکتیو 

گوشی‌ های ریپک یا ریفرش شده، چه گوشی ‌هایی هستند؟

اگر پس از چک کردن گوشی‌ که روشنده برای شما آورده، با حالت دوم روبه‌رو شدید، بدون لحظه ‌ای تردید از خرید آن دست بکشید. این اتفاق زمانی خواهد افتاد که گوشی آیفون؛ دست دوم، ریپک و یا ریفرش شده باشد. گوشی ‌های ریپک، گوشی ‌هایی دست دوم هستند مه جعبه آن‌ه ا عوض شده و لوازم جانبی اورجینال را به همراه ندارد. گوشی آیفون ریفرش شده، گوشی‌ هایی است که توسط خود شرکت آیفون تعمیر شده و یکی از قطعات درونی آن تعویض شده باشد.

خرید این گوشی ‌ها اصلاً بد نیست و گاهاً با گوشی ‌های بی ‌نقصی هم مواجه خواهید شد، اما فروش آن به عنوان یک گوشی نو، کاری به دور از اخلاق و یک کلاهبرداری است.  به هر حال گوشی قبلاً روشن و استفاده شده و نباید آن را با قیمت یک گوشی آیفون نو خریداری کنید.

در این مقاله از هاکان موبایل، با هم دیدیم که گوشی آیفون نان- اکتیو چیست و چطور می ‌توانیم متوجه شویم یک گوشی نان- اکتیو است. همچنین برای مشاهده سایر مقالات آموزشی آیفون، می ‌توانید در وب سایت فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، به بخش مربوط به مقالات آموزشی بروید. اگر با خواندن این مقاله، بیشتر از قبل به خرید مطمئن گوشی فکر می‌کنید، می ‌توانید فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *