گوشی آیفون لاک شده چیست و چطور می توان آن را آنلاک کرد؟

گوشی آیفون لاک شده چیست و چطور می توان آن را آنلاک کرد؟

قصد خرید گوشی آیفون دارید و به شما آیفون لاک پیشنهاد شده؟ نمی دانید گوشی آیفون لاک چه تفاوتی با آیفون معمولی دارد؟ می خواهید آیفون لاک خود را آنلاک کنید اما نحوه انجام این کار را نمی دانید؟ پاسخ تمام این سوالات را می توانید با خواندن این مقاله از مجموعه مقالات تخصصی آیفون در سایت فروشگاه هاکان موبایل بخوانید.

با هرچه بالاتر رفتن نرخ ارز و به دنبال ان بالا رفتن قیمت گوشی های آیفون، خرید آن به کاری سخت و حتی برای بعضی غیر ممکن شده است. خصوصاً در گوشی های جدیدتر آیفون مانند آیفون 11 که قیمت آن ها بالاتر است، بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا به سراغ روش های دیگری برای داشتن یک آیفون بروند. در این زمان، خرید گوشی های آیفون ریپک، دست دوم، ریفربیش و یا لاک شده، می تواند کمی به صرفه و اقتصادی تر به نظر برسد.

البته که گوشی های لاک شده را قبل از اجرای طرح رجیستری بیشتر می توانستید بیابید اما هنوز هم پیدا می شوند. اما اصلاً گوشی آیفون لاک شده چیست و به چه علت از نظر اقتصادی می تواند به صرفه باشد؟ در ادامه بیشتر با این نوع آیفون ها آشنا شده و با هم در هاکان موبایل به بررسی همه جانبه آن ها می پردازیم.

گوشی آیفون لاک چیست؟

گوشی آیفون لاک که به آن آیفون لاک فکتوری نیز می گویند، آیفونی است که با سیم کارت ویژه اپراتوری خاص به فروش رسیده و اصطلاحاً به آن “تحت اپراتور” می گویند. این مسئله به آن معنی است که شما همراه با آیفون خود، یک سیم کارت از اپراتوری خاص دریافت می کنید که روی همان، بسته های اینترنتی، پیامکی و تماسی هم به شما داده می شود. اگرچه که قیمت آیفون لاک نسبت به آیفون معمولی بسیار ارزان تر است، اما شما باید برای تمام این خدمات به صورت ماهانه هزینه بپردازید و هیچکدام از آن ها رایگان نیست.

در واقع اگر بخواهیم به طور واضح تر بگوییم، اگر شما قرار است برای خرید گوشی آیفونی، 700 دلار هزینه پرداخت کنید، این هزینه برای خرید آیفون لاک شده به 300 دلار می رسد. و البته، باید برای سرویس های گفته شده، ماهانه مبلغ 100 دلار را به شرکت اپراتور سیم کارت بپردازید. لازم به ذکر است زمانی که شما یک گوشی آیفون لاک تحت اپراتوری خاص را می خرید، دیگر نمی توانید از سیم کارت هیچ اپراتور دیگری روی آن گوشی استفاده کنید. حتی اگر شما گوشی خود را به یک کشور دیگر ببرید، از کار افتاده و آنتن دهی آن قطع می شود و حتی ممکن است جریمه نقدی را برای کاربر به همراه داشته باشد.

با این تفاسیر، این که خرید آیفون لاک واقعاً به صرفه است و ارزش خرید دارد یا نه، کاملاً به نظر شما برمی گردد که آیا می توانید هزینه سرویس ها را پرداخت کرده و تنها از یک اپراتور سیم کارت استفاده کنید یا خیر.

گوشی آیفون لاک چیست؟

گوشی iPhone Lock، چه تفاوتی با آیفون آنلاک دارد؟

گوشی های آیفون آنلاک، در واقع شرایط ایفون های لاک را ندارند و در یک کلام، می توان از آن با سیم کارت اپراتورهای مختلف هم استفاده کرد. گوشی آیفون آنلاک، طبیعتاً قیمت بالاتری نسبت به گوشی های لاک دارند چرا که می توان حتی آن را در کشورهای مختلف و با اپراتورهای آن کشورها هم استفاده کرد. در ایران نیز، تا قبل از اجرای جید طرح رجیستری، افراد زیادی گوشی های آیفون لاک را به شیوه مسافرتی وارد کشور کرده و با پرداخت هزینه ی نسبتاً کمی، به آیفون آنلاک شده تبدیل می کرند و آن را حتی می فروختند.

گوشی آیفون آنلاک فکتوری، هم به آیفون های معمولی می گویند که شرایط گوشی های لاک را نداشته باشند، و هم می تواند منظور گوشی آیفون لاک شده ای باشد که آن را آنلاک کرده اند. در ادامه خواهیم دید که چطور می توان گوشی آیفون را آنلاک کرد.

چطور گوشی آیفون آنلاک می شود؟

همان طور که گفتیم، حتی در ایران هم قبلاً این کار انجام میشد و افراد بسیاری با وارد کردن آیفون های لاک و تبدیل آن ها به آیفون ها آنلاک شده، با سود خوبی این گوشی ها را می فروختند. به طور کلی، دو روش برای آنلاک کردن گوشی های آیفون وجود دارد که انجام یکی بدون هزینه، و روش دیگر، با پرداخت هزینه همراه است. این دو روش را می توان در دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری نیز دسته بندی کرد.

در روش سخت افزاری آنلاک کردن گوشی آیفون؛ تنها کافی است قطعه ریزی را زیر سیم کارت قرار دهید تا ارتباط سیم کارت با اپراتور آن برقرا شود. این روش هیچ هزینه ای برای شما ندارد اما برای اطمینان خاطر، می توانید به کمک یک تعمیرکار گوشی ان را انجام دهید.

در روش نرم افزاری آنلاک کردن گوشی آیفون؛ باید به سرور اپل وصل شده و با پرداخت هزینه ای که کم هم نیست، گوشی آیفون خود را به شکل قانونی آنلاک کنید. هزینه این آنلاک کردن، کاملاً بستگی به اپراتور آن دارد اما به طور معمول، از حدود 100 دلار شروع می شود.

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

چطور گوشی آیفون آنلاک می شود؟

تشخیص گوشی iPhone Lock از آنلاک و تفاوت های آن

با سو استفاده از گوشی های آیفون لاک، بسیاری افراد سودجو می توانند مرتکب کلاهبرداری شده و آن ها به جای گوشی آیفون دست دوم و یا حتی نو، به شما بفروشند. البته قبلاً به طور مفصل و در یکی از مقالات تخصصی هاکان موبایل، به نحوه چک کردن نان-اکتیو بودن گوشی آیفون پرداخته ایم و می توانید با مطالعه آن، از هرگونه کلاهبرداری احتمالی جلوگیری کنید.

برای بررسی این که بدانیک آیا گوشی آیفون ما لاک است یا نه، تنها کافی است یک سیم کارت روی ان گذاشته و ببینیم که اگر سیم کارت شناخته شد و نام اپراتور را در بالای نمایشگر گوشی دیدیم، یعنی گوشی آیفون آنلاک است و با خیال راحت می توان از آن استفاده کرد. اما اگر، با هر عبارتی مانند “no sim” یا “no service” مواجه شدید، یعنی این گوشی آیفون لاک فکتوری است. می توانید با یکی از هر دو روش گفته شده، گوشی آیفون خود را آنلاک کنید. البته لازم است توجه داشته باشید که روش سخت افزاری گفته شده، و به طور کلی هر روشی بدون تایید کمپانی اپل و اپراتور تحت آن، غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی دارد.

در این مقاله از هاکان موبایل، به طور کامل با مشخصات گوشی های آیفون لاک شده آشنا شدیم و دیدیم که چه ویژگی هایی دارند. البته مشاهده کردیم که با چه روشی می توانیم گوشی آیفون خود را آنلاک کنیم. اگر شما قصد خرید گوشی آیفون دارید و نمی خواهید دردسر ها چنین آیفون هایی و نگرانی از کلاهبرداری های برخی افراد سودجو را داشته باشید، می توانید از طریق سایت فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل اقدام کنید. در هاکان موبایل، علاوه بر خریدی کاملاً مطمئن و ارزان، تجربه خریدی ساده را داشته باشید و از خرید خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021