رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون با چند روش ساده!

رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون با چند روش ساده!

 آیا با ترفندهای حل مشکل هنگ کردن گوشی آیفون آشنایی دارید؟ آیا روش های حل مشکل فریزینگ گوشی های آیفون را نمی دانید؟

هنگ کردن گوشی آیفون می تواند بسیار ناخوشایند و آزار دهنده باشد، اما یک مسئله تقریباً متداول است که به سادگی حل می شود. هنگ کردن یا اصطلاحاً فریز شدن، زمانی پیش می آید که گوشی شما به هر دلیلی کند شده و یا گاهاً روی یک صفحه گیر می کند و دیگر هیچ کاری نمی توانید با آن انجام دهید. گاهی می شود تنها با یک ریستارت کردن ساده، این مشکل را حل کرد اما احتمال دارد که حتی با ریستارت کردن هم حل نشود و یا اصلاً نتوان گوشی را ریستارت کرد. ما برای این مواقع هم راه حل داریم. تنها کافی است با ما در این مقاله از مجموعه مقالات تخصصی هاکان موبایل همراه باشید تا با هم ببینیم که، دلیل هنگ کردن یا همان فریزینگ در گوشی های آیفون چیست و چطور می توان آن را حل کرد.

اما، چرا گوشی آیفون ما هنگ می کند؟ برای همه ما احتمالاً پیش آمده که احتمالاً پس از گذشت مدتی از خرید گوشی آیفون و یا هر گوشی هوشمند دیگری از سایر برندهای موجود، می بینیم که عملکرد گوشی کند شده و دیگر مثل سابق نیست. خب این مسئله طبیعی است. هرچه مدت بیشتر از زمان خرید گوشی آیفون شما می گذرد، برنامه های بیشتری روی آن نصب شده و با ذخیره اطلاعات بیشتر، فضای بیشتری از حافظه آن را اشغال می کنید. به همین دلیل، گوشی شما باید موارد بیشتری را پردازش کند و طبیعتاً تا حدی عملکرد گوشی کند شده و گاهاً هنگ می کند. برای اینکه در این مواقع باید چه کارهایی انجام دهیم، ادامه مطلب را از دست ندهید.

روش های رفع هنگ کردن گوشی های آیفون

پیش از این گفتیم که مشکل فریزینگ یا همان هنگ کردن در گوشی های آیفون به چه دلایلی ممکن است رخ دهد. حالا وقت آن رسیده که راه های مقابله با این مشکل را بررسی کنیم. اولین راه برای رفع هنگ کردن گوشی، ریستارت کردن آن است. اما اگر به هر دلیلی نشد آن را ریستارت کرد، می توان از راه های دیگری کمک گرفت.

برای رفع هنگ کردن گوشی های آیفون، کارهای زیر را می توانید انجام دهید. فراموش نکنید که اگر به هر دلیلی روش های زیر نتوانست مشکل گوشی آیفون شما را حل کند، می توانید روش بعد از آن را امتحان کنید.

روش اول: گوشی آیفون خود را به شارژر متصل کنید

بله درست است، اولین روش برای مقابله با فریزینگ گوشی های آیفون، این است که آن را به شارژ بزنید. ممکن است شارژ گوشی آیفون شما کم شده و متوجه نشده باشید و بخاطر همین مسئله، گوشی روی یک صفحه (که معمولاً یک صفحه تمام سیاه یا روشن است)گیر کرده و نمی توانید هیچ کاری با آن انجام دهید. از طرفی، اتصال به شارژر یک شوک ناگهانی به دستگاه شما وارد می کند که ممکن است باعث رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون شما شود.

روش اول حل مشکل هنگ کردن گوشی iPhone؛ گوشی آیفون خود را به شارژر متصل کنید

روش دوم: سعی کنید گوشی خود را خاموش کنید

در بیشتر مواقع، تنها با یک خاموش و روشن کردن ساده، مشکل هنگ کردن گوشی آیفون شما حل می شود. برای این کار، دکمه پاور دستگاه خود را برای چند لحظه نگه دارید تا زمانی که عبارت “Slide to power off” را ببینید. حالا همان طور که گفته شده، انگشت خود را بر روی علامت مورد نظر گذاشته به سمت راست بکشید تا زمانی که صفحه پس از نمایش لوگوی اپل، به طور کامل خاموش شود. اگر موفق شدید با این روش گوشی آیفون خود را خاموش کنید، یعنی مشکل کاملاً جزئی بوده و پس از روشن کردن، دستگاه از حالت فریزینگ خارج شده است. اگر مشکل گوشی به حدی است که حتی نمی توان به روش معمول آن را خاموش کرد، نگران نباشید، تنها روش های بعدی را امتحان کنید.

روش دوم حل مشکل هنگ کردن گوشی آیفون؛ سعی کنید گوشی خود را خاموش کنید

روش سوم: ریستارت کردن گوشی آیفون

اگر فریز شدن گوشی شما به حدی است که صفحه نمایش ان از کار افتاده و نمی توانید مانند روش قبلی آن را به شکل متداول خاموش کنید، باید به کمک دکمه های دستگاه آن را ریستارت کنید. این روش که به آن “هارد ریست (Hard Reset)” هم می گویند، به کمک دکمه های پاور و هوم انجام می شود.  در گوشی های کمی قدیمی تر اپل مانند گوشی آیفون 7 پلاس، که دکمه “هوم” دارند، با فشردن همزمان دو دکمه پاور و هوم به مدت 10 ثانیه، می توانید گوشی آیفون خود را  ریستارت کنید. با این کار دستگاه یک بار خاموش و روشن شده و پس از آن، به احتمال زیاد مشکل هنگ کردن گوشی آیفون شما حل خواهد شد.

روش سوم حل مشکل هنگ کردن iPhone؛ ریستارت کردن گوشی

از زمان عرضه سری گوشی های آیفون  X  اپل، مانند گوشی آیفون XS Max، طراحی کلاسیک گوشی های آیفون طراحی کرده و دیگر شاهد حضور دکمه هوم در قسمت جلوی دستگاه نیستیم. پس برای ریستارت کردن گوشی آیفون XS بدون دکمه هوم، باید چکار کنیم؟ انجام این کار بسیار ساده است. تنها کافی است به روش زیر عمل کنید:

  1. دکمه افزایش صدا (Volume Up) را یک بار فشار داده و رها کنید.
  2. بلافاصله، دکمه کاهش صدا (Volume Down) را یک بار فشار داده و رها کنید.
  3. حالا، دکمه کناری “ON/OFF” را فشار داده و تا زمانی که لوگوی اپل را می بینید، آن را نگه دارید.

به این صورت گوشی آیفون شما بدون استفاده از دکمه هوم ریستارت می شود.

روش سوم حل مشکل هنگ کردن iPhone؛ ریستارت کردن گوشی

روش چهارم: به دنبال برنامه های مضر و پر حجم در گوشی خود باشید

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

زمانی که با استفاده از روش های بالا، توانستید مشکل هنگ شدن گوشی آیفون خود را حل کنید، بلافاصله به فکر پیدا کردن منبع بروز این مشکل باشید تا بار دیگر گوشی شما دچار فریزینگ نشود. همان طور که پیش از این گفتیم یکی از دلایل عمده این مسئله، وجود یک برنامه حجیم و یا نامعتبر در گوشی آیفون شماست که با حذف آن، می توانید از هنگ کردن دوباره آن پیشگیری کنید. در گوشی خود، به دنبال برنامه هایی که جدیداً نصب کرده اید باشید که ممکن است فضای زیادی از حافظه داخلی دستگاه را اشغال کرده باشند یا از منابع نامعتبری دانلود شده اند.

روش چهارم حل مشکل هنگ کردن iPhone؛ به دنبال برنامه های مضر و پر حجم در گوشی خود باشید

آخرین راه: ریست فکتوری کردن گوشی آیفون

اگر با انجام تمام کارهایی که گفتیم، هنوز هم گاهی گوشی شما هنگ می کند و نمی توانید مثل همیشه از آن استفاده کنید، تنها راهی که برای شما می ماند این است که گوشی آیفون خود را ریست فکتوری کنید. البته برای این کار، بهتر است قبل از ریست کردن گوشی، از آن بک آپ بگیرید تا اطلاعات روی گوشی آیفون شما حفظ شود. چرا که با ریست فکتوری کردن گوشی، تمام اطلاعات روی گوشی آیفون، از قبیل تمام برنامه ها، رمزها، و … حذف می شوند. پیشنهاد می کنیم قبل از این کار، مقاله مفید “آموزش صفر تا 100 ریست کردن گوشی آیفون” را در وب سایت فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل بخوانید تا با نحوه ریست کردن گوشی آیفون و البته آموزش بک آپ گرفتن از آن، آشنا شوید.

در این مقاله از هاکان موبایل، با هم دیدیم که برای مقابله با هنگ کردن گوشی آیفون، باید چکار کنیم. همان طور که دیدیم، به دلایل مختلفی ممکن است گوشی آیفون ما پس از مدتی کند شده و دچار فریزینگ شود. به هر حال، اگرچه می توان بروز این مسئله را می توان تا حدی ناگزیر دانست، اما راه های ساده ای برای خلاص شدن از آن وجود دارد که به آن پرداختیم. در وب سایت رسمی فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، علاوه بر امکان خرید اینترنتی گوشی موبایل و لوازم جانبی آن، می توانید مقالات مفید و تخصصی آیفون را بخوانید.

6 دیدگاه برای “رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون با چند روش ساده!

  1. alireza گفته:

    عالی بود ایفون من قفل کرده بود حتی روش 3و4 هم کار نمیداد کلا قفل کرده بود با اینکه شارژ داشت تا زدم به شارژ اوکی شد iphone se2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *