آموزش قابلیت دریافت فرمان با ضربه به پشت گوشی آیفون

آموزش قابلیت دریافت فرمان با ضربه به پشت گوشی آیفون

چطور قابلیت دریافت فرمان با ضربه به پشت آیفون در iOS 14 را فعال کنیم؟

هر ساله شرکت اپل با معرفی گوشی‌ های جدید و البته با معرفی نسخه‌ های جدید سیستم ‌عامل خود، قابلیت ‌های کاربردی جدیدی نیز رونمایی می ‌کند. با معرفی نسخه iOS 14 ، اپل از ویژگی جالبی پرده برداشت که به کمک آن می توانید با زدن ضربات دوتایی و یا سه تایی به پشت بدنه گوشی، برخی کارها و فرمان ها را انجام دهید. انتخاب این که با این ضربات، کدام فرمان در گوشی اجرا شود، بر عهده کاربر است و شما به سادگی می توانید آن را تعیین کنید. در این مقاله از سری مقالات آموزشی فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل،  ما به شما آموزش می دهیم که چطور از این قابلیت جذاب گوشی های اپل، استفاده کنید.

آموزش نحوه فعال سازی دریافت فرمان با ضربه به پشت آیفون در iOS 14

با رونمایی از قابلیت دریافت فرمان از طریق ضربه به پشت گوشی‌ های آیفون، شما می توانید در گوشی‌ آیفون 8 و مدل های بالاتر، از این ویژگی کاربردی استفاده کنید. این قابلیت که در نسخه های iOS 14  فعال است، به شما امکان دسترسی به Control Center ، Siri، Notification Center  و بسیاری فرمان های دیگر، مثل اجرای میانبر برنامه‌ ها، را خواهد داد.

 اگر قیمت گوشی های آیفون از نظر شما کمی بالاست،  آشنایی با این قابلیت های جذاب و کاربردی، می تواند شما را برای خرید آیفون ها متقاعد کند. طبق نظرسنجی های انجام شده، محبوب ترین فرمانی که از آن به کمک قابلیت ضربه به پشت گوشی استفاده شده، میانبر برنامه Google Assistant است. در ادامه، مراحل فعال سازی “قابلیت ضربه به پشت” یا همان “Back Tap”  را مشاهده می کنید.

مرحله اول فعال سازی دریافت فرمان با ضربه به پشت iPhone

به تنظیمات گوشی آیفون خود رفته و وارد بخش “Accessibility” شوید.

مرحله اول فعال سازی دریافت فرمان از طریق ضربه به پشت iPhone

مرحله اول فعال سازی دریافت فرمان با ضربه به پشت iPhone

 در صفحه باز شده، روی “Touch” تپ کنید تا تنظیمات مربوط به این بخش برای شما باز شود.

مرحله اول فعال سازی دریافت فرمان از طریق ضربه به پشت iPhone

مرحله سوم فعال سازی دریافت فرمان با ضربه به پشت iPhone

 در قسمت پائین، بخش “Back Tap” را می بینید. آن را انتخاب کنید.

مرحله سوم فعال سازی دریافت فرمان از طریق ضربه به پشت iPhone

مرحله چهارم فعال سازی دریافت فرمان با ضربه به پشت آیفون

 در صفحه باز شده مربوط به Back Tap، دو گزینه مربوط به “ضربات دوتایی” و “ضربات سه تایی” را می بینید. هر کدام را که خواستید انتخاب کنید.

مرحله چهارم فعال سازی دریافت فرمان از طریق ضربه به پشت آیفون

مرحله پنجم فعال سازی دریافت فرمان با ضربه به پشت آیفون

با انتخاب هر یک از دو گزینه ضربات دو یا سه تایی، فهرستی از کارهای انجام پذیر را می بینید. در ابتدای این فهرست؛ کارهای عمومی‌ تر مثل اسکرین شات گرفتن را می بینید. می توانید در این صفحه پائین بروید تا فرمان مورد نظرتان را بیابید.

مرحله پنجم فعال سازی دریافت فرمان از طریق ضربه به پشت آیفون

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

در انتهای فهرستی که مقابل شماست، بخش جدایی برای میانبرهای اپلیکیشن‌ ها وجود دارد که از طریق آن، می توانید هر یک از برنامه ها را برای باز شدن با ضربه به پشت گوشی، انتخاب کنید.

مرحله پنجم فعال سازی دریافت فرمان از طریق ضربه به پشت آیفون

با خارج شدن از این بخش، حالا قابلیت دریافت فرمان با ضربه شما فعال شده و با هر ضربه دوتایی و یا سه تایی، هر فرمانی که تعیین کرده باشید، در گوشی شما اجرا خواهد شد. به هر حال، وجود چنین قابلیت‌ هایی است که کاربران گوشی‌ های هوشمند را به خرید گوشی های آیفون ترغیب کند.

جمع بندی

در این مقاله از هاکان موبایل، دیدیم که چطور قابلیت دریافت فرمان با ضربه به پشت iPhone در iOS 14  را فعال کنیم و بیشتر با این قابلیت جذاب گوشی های آیفون آشنا شدیم. همان طور که اشاره کردیم، این قابلیت تنها در گوشی های با سیستم عامل iOS 14  قابل فعال سازی است و در گوشی های با سیستم عامل پائین تر مانند گوشی آیفون 7، قابل اجرا نیست. شما می توانید برای خرید هر یک از مدل های آیفون و یا سایر برندهای محبوب دنیا، از طریق فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، اقدام کنید. ما در هاکان موبایل، همواره پائین ترین قیمت ها را به شما ارائه می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021