آموزش اصلاح رنگ زرد نمایشگر گوشی های آیفون

آموزش اصلاح رنگ زرد نمایشگر گوشی های آیفون

آیا صفحه آیفون شما رنگ مایل به زرد دارد؟ به تازگی گوشی خود را عوض کرده اید و متوجه رنگ زرد نمایشگر گوشی های آیفون به جای رنگ های سردتر شده اید؟

این مشکل، یعنی وجود رنگ زرد در صفحه نمایش گوشی های آیفون، می تواند به این دلیل باشد که قابلیتی به نام Night Shift روشن است و می توانید آن را غیرفعال کنید. اما اگر گوشی شما از سری آیفون 12 باشد، ممکن است مشکل شما جدی تر از این ها باشد. اندکی پس از عرضه سری گوشی آیفون 12، بسیاری متوجه مسئله ای در صفحه آیفون های 12 شدند. کاربران این گوشی ها و بسیاری از منتقدان تخصصی موبایل، می گویند که صفحه نمایش گوشی های iPhone 12 یا iPhone 12 Pro آن ها رنگ زرد یا تن رنگی مایل به زرد دارد. ما نیز در هاکان موبایل تصمیم گرفتیم تا به بررسی این مسئله پرداخته و ببینیم که آیا اصلاح رنگ زرد نمایشگر گوشی های آیفون امکان پذیر است یا خیر. با ما همراه باشید.

رنگ زرد نمایشگر گوشی های آیفون

مشکل بروز لکه ها یا رگه های زرد رنگ در نمایشگر ها گوشی های آیفون، مشکلی است که در مدل های قدیمی تر این گوشی های دیده می شد. اگر قصد خرید گوشی آیفون دارید، بهتر است این مسئله را بدانید. این مشکل در ابتدا بیشتر در گوشی آیفون 6 مشاهده و مورد انتقاد قرار گرفت. اما با معرفی و عرضه گوشی آیفون 12، شکایاتی مبنی بر وجود چنین لکه هایی در این مدل جدید نیز به گوشی می رسد. همان طور که در شکل زیر می بینید، در گوشی آیفون 12 سمت راست، این زردی در نمایشگر کاملاً مشهود است.

اثر “True Tone” یا “Night Shift” در زردی نمایشگر آیفون

قبل از انجام هر اقدام و یا بردن گوشی به نمایندگی اپل، توصیه می کنیم سری به تنظیمات تلفن خود بزنید. وجود تن زرد در نمایشگر آیفون شما، ممکن است توسط قابلیت های Night Shift یا True Tone ایجاد شود. می توانید با رفتن به منوی تنظیمات و رفتن به بخش “Display & Brightness”، می توانید این عملکردها را خاموش کنید.

قابلیت “Night Shift”، تنظیماتی است که نور آبی را از صفحه آیفون فیلتر می کند. نورهای آبی، برای زمانی که در رختخواب هستید، بسیار مضر بوده و دشمن خواب شماست. با باز کردن بخش “Display & Brightness” در منوی “Settings” و سپس ضربه زدن روی “Night Shift”، می توانید به راحتی وارد صفحه تنظیمات آن شده و این ویژگی را غیرفعال کنید.

قابلیت “True Tone” نیز می تواند یکی از دلایل زردی در رنگ نمایشگر گوشی آیفون شما باشد. True Tone، یکی از ویژگی های گوشی های آیفون، iPad ها و حتی Mac ها است که رنگ و روشنایی صفحه را متناسب با نور محیط تغییر می دهد. این به این معنی است که نور و رنگ صفحه با چشم شما سازگارتر می شود. اما مشکل این است که True Tone می تواند باعث ایجاد یک تن زرد روی صفحه شود. یکی از راه های رفع این مشکل آیفون، تنظیم True Tone است. برای این کار، می توانید در منوی تنظیمات گوشی و رفتن به بخش “Display & Brightness”، روی دکمه کنار True Tone ضربه بزنید تا خاموش شود.

نحوه اصلاح رنگ زرد نمایشگر گوشی های آیفون 12

اگر True Tone را خاموش کرده و مطمئنید که Night Shift روشن نیست، اما متوجه شدید همچنان رنگ زرد در نمایشگر گوشی شما دیده می شود، پس این مشکل جدی است. ممکن است آیفون شما نیز از جمله گوشی آیفون 12 باشد که وجود این مشکل در آن کاملاً عادی است. اما این صورت، چه کاری برای نحوه اصلاح زردی نمایشگر گوشی آیفون 12 باید انجام داد؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تخصصی آیفون هاکان موبایل به راه حل های این مشکل می پردازیم.

1. به روزرسانی نرم افزار آیفون

با وجود گزارش های بالای کاربران از زردی نمایشگر در گوشی های آیفون، تصور می شود که این مسئله مربوط به نرم افزار باشد. بنابراین احتمال دارد که رفع این مشکل به عنوان یک به روزرسانی نرم افزاری ارائه شود. گفته می شود که به روز رسانی iOS14.5 این اشکال صفحه زرد آیفون 12 را برطرف می کند. در تابستان سال 2020 بسیاری از کاربران از رنگ سبز روی صفحه نمایش گوشی آیفون 11، به ویژه در محیط های تاریک شکایت داشتند، اما این یک خطای نرم افزاری مربوط به نسخه iOS 13.5 بود.

اما اگر می خواهید روش دیگری را پیش از به روزرسانی امتحان کنید، و یا با انجام به روزرسانی هم این مسئله برطرف نشده، روش های زیر را امتحان کنید.

2. تغییر “Color Tint”

این روش، یکی دیگر از روش های حل مشکل زردی نمایشگر در گوشی های آیفون است. برای انجام آن، مراحل زیر را به درستی دنبال کنید:

  • منوی تنظیمات (Settings) را باز کنید.
  • روی “Accessibility” ضربه بزنید.
  • گزینه “Display & Text Size” را انتخاب کنید.
  • روی “Color Filters” بزنید.
  • روی دکمه کنار Color Filters ضربه بزنید تا روشن شود.
  • گزینه “Color Tint” را انتخاب کنید.
  • لغزنده های Hue و Intensity را بکشید تا زمانی که احساس کنید زردی نمایشگر از بین می رود.
مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

3. کاهش درجه سفیدی (White Point)

برای حل این مشکل، می توانید درجه سفیدی نمایشگر را نیز تغییر دهید. برای این کار، می توانید باز هم از بخش Display & Text Size در منوی تنظیمات کمک بگیرید. اگر در این بخش، روی “Reduce White Point” ضربه بزنید، می توانید لغزنده را بکشید تا زمانی که احساس کنید رنگ سفید همانطوری است که می خواهید.

با هم روش های حل زردی نمایشگر آیفون را دیدیم، اما اگر با هیچ یک از این موارد، مشکل شما حل نشد، گوشی آیفون شما دارای مشکل سخت افزاری بوده و باید آن را تعویض کنید. خبر خوب این است که به نظر می رسد این شکایات مربوط به مدل های آیفون 12 (از جمله آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس) مواردی جداگانه هستند. اما ارزیابی اینکه آیا ما در مورد خطای تولید مداوم صحبت کنیم، کمی سخت است. در این مقاله از هاکان موبایل، به طور کامل به مشکل زردی نمایشگر در گوشی های آیفون و به خصوص گوشی آیفون 12 پرداختیم. همچنین دیدیم که چطور می توان این مسئله را حل کرد. شما می توانید سایر مقالات تخصصی و کاربردی ما را در مجله هاکان موبایل دنبال کرده و با استفاده از آن ها، تجربه کاربری خود از گوشی های هوشمند را ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021