راهنمای قدم به قدم حل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی آیفون

راهنمای قدم به قدم حل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی آیفون

صفحه نمایش گوشی آیفون شما به شکل ناگهانی خاموش و سیاه شده؟ نمی دانید با این وضعیت باید چه کاری انجام دهید؟ در ادامه این مقاله از هاکان موبایل به بررسی و حل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی آیفون می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

یکی از مشکلات شایع و ترسناکی که در گوشی های آیفون رخ می دهد، این است که صفحه گوشی شما بدون هیچ دلیلی و به صورت ناگهانی سیاه شده و دیگر قادر به انجام هیچ کاری به وسیله آن نیستید. در این حالت، ممکن است فکر کنید که شارژ گوشی آیفون شما تمام شده، اما در اکثر مواقع چنین نیست و سیاه شدن ناگهانی صفحه نمایش گوشی های آیفون دلایل مختلفی ممکن است داشته باشد. حتی ممکن است در این زمان برای گوشی شما یک پیامک آمده و یا گوشی شما زنگ بخورد اما به دلیل سیاهی نمایشگر نتوانید پاسخ دهید، پس یعنی گوشی خاموش نیست و این مشکل دلیل دیگری دارد.

به هر حال، سیاه شدن صفحه نمایش گوشی آیفون دلایل زیادی دارد و با راه های مختلفی می توانید این مشکل را حل کنید. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، سعی کردیم تا تمام دلایل این سیاه شدن ناگهانی را بررسی کرده و راه حل هایی را که برای حل آن مفید هستند، ارائه می دهیم. پس با ما در این مقاله آموزشی همراه باشید.

دلایل مشکل سیاه شدن ناگهانی صفحه نمایش گوشی آیفون

سیاه شدن صفحه نمایش گوشی های آیفون، به شکل عمده به یک مشکل سخت افزاری بر می گردد که برای گوشی شما رخ داده است. برای مثال، ممکن است گوشی شما از دست تان افتاده و نمایشگر آن آسیب دیده، آب به داخل گوشی نفوذ کرده، صفحه نمایش آن به درستی و به شکل اصولی تعویض  نشده و … که تمام این ها، دلیلی بر بروز این مشکل هستند. البته که سیاه شدن ناگهانی گوشی آیفون شما همیشه دلیل سخت افزاری نداشته و ممکن است برخی باگ های نرم افزاری منجر به آن شده باشند. برای مثال، دلایلی مثل آپدیت برنامه هایی که مشکل نرم افزاری دارند، نصب نسخه جدید سیستم عامل، جیلبریک کردن آیفون و …، می تواند کاری کند که گوشی آیفون شما به طور ناگهانی دچار مشکل Black Screen of Death یا همان سیاهی صفحه نمایش شود.

اما حالا که دلایل آن را می دانیم، برای حلی این مشکل چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی هاکان موبایل، تمام راه های حل مشکل سیاه شدن ناگهانی صفحه نمایش در گوشی های آیفون را بررسی و عنوان کرده و مراحل آن ها را نشان می دهیم.

حل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی آیفون

همان طور که دیدیم، این مشکل دلایل زیادی ممکن است داشته باشد، اما برای حل آن ها، تنها چند راه حل ساده کافی است. روش های گفته شده در ادامه را برای گوشی آیفون خود امتحان کنید تا مشکل سیاه شدن صفحه آن حل شود.

روش اول؛ گوشی آیفون خود را هارد ریست کنید

اولین قدمی که برای حل مشکل سیاهی صفحه گوشی های آیفون باید انجام دهید، هارد ریست کردن آن است که به سادگی انجام می شود. زمانی که این اتفاق برای گوشی شما افتاده، دکمه های دستگاه هنوز کار می کنند و به راحتی می توانید گوشی آیفون خود را هارد ریست کنید. برای این کار، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید. البته لازم به ذکر است که روش هارد ریست کردن گفته شده در زیر، برای سری گوشی های آیفون 6 و مدل های پایین تر است که هنوز دکمه هوم در طراحی آن ها دیده می شد.

هارد ریست کردن با دکمه هوم:

 • دکمه هوم و پاور را همزمان فشار داده و نگه دارید.
 • صبر کنید تا زمانی که لوگوی اپل را روی صفحه ببینید.

گوشی آیفون خود را هارد ریست کنید

هارد ریست کردن گوشی آیفون 7:

 • دکمه کاهش صدا و پاور را همزمان فشرده و نگه دارید.
 • تا سیاه شدن نمایشگر و مشاهده لوگوی اپل صبر کرده و سپس دست خود را بردارید تا گوشی ریستارت شود.

هارد ریست کردن گوشی های آیفون 8 و مدل های بالاتر:

روس هارد ریست کردن در گوشی های آیفون 8، و مدل های پس از آن، نسبت به گوشی های آیفون قبل از خود کمی تفاوت است. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • دکمه های افزایش و سپس کاهش صدا را به ترتیب فشرده و سپس رها کنید.
 • بدون وقفه، دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که لوگوی اپل را مشاهده کرده و گوشی خاموش شود.

روش دوم؛ استفاده از آیتونز و ریستور کردن گوشی آیفون

یکی دیگر از روش های حل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی های آیفون، این است که از آیتونز استفاده کنید. البته در استفاده از این روش تمام اطلاعات روی گوشی و حتی کارت حافظه شما پاک می شود، پس بهتر است اگر قلاً از اطلاعات دستگاه خود بک آپ نگرفته اید، به سراغ روش های دیگر گفته شده در این مقاله بروید. در ادامه، روش استفاده از iTunes برای یک گوشی آیفون 6 پلاس را توضیح داده ایم.

 • جدیدترین نسخه آیتونز را دانلود، و روی رایانه نصب کنید.
 • پس از راه اندازی برنامه، گوشی را به کامپیوتر وصل کنید.
 • ممکن است آیتونز تشخیص دهد که گوشی شما در حالت “Recovery Mode” بوده و پنجره زیر برایتان باز شود. در غیر این صورت، با فشردن دکمه های پاور و هوم به طور همزمان، پیغام زیر در کامپیوتر ظاهر می شود.

استفاده از آیتونز و ریستور کردن گوشی آیفون

 • به منظور ریستور کردن گوشی یا بازگردانی به تنظیمات کارخانه، روی “Restore” کلیک کنید. دقت کنید که در صورت وجود نسخه بک آپ، گزینه مربوط به آن را بزنید تا حداقل اطلاعات روی گوشی آیفون تان حفظ شود.
 • کمی صبر کنید تا فرآیند کامل شده و گوشی شما روشن شود. به احتمال زیاد، سیاهی صفحه آیفون حل شده است.

روش سوم؛ استفاده از برنامه iMyFone Fixppo

یکی دیگر از روش هایی که می تواند سیاه شدن صفحه نمایش گوشی آیفون به دلیل مشکلات نرم افزاری را حل کند، استفاده از برنامه “” است. این برنامه رابط کاربری ساده ای داشته و استفاده از آن بسیار ساده است به همین دلیل، می تواند کاملاً به شما کمک کند. برای استفاده از آن، کافی است برنامه را دانلود کرده و بر روی رایانه خود نصب کنید  و پس از آن، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • برنامه را باز کنید و بعد با متصل کردن گوشی به رایانه به کمک کابل لایتنینگ، گزینه “Standard Mode” انتخاب کنید. اگر دستگاه قابل شناسایی باشد، که بدون وقفه به مرحله بعد می روید. در غیر این صورت، مثل شکل زیر گوشی را در حالت “Recovery Mode” یا “DFU Mode” قرار دهید.

استفاده از برنامه iMyFone Fixppo

 • بعد از این که نرم افزار، گوشی شما را بررسی کرد، آخرین نسخه سیستم عامل منتشر شده برای گوشی شما نمایان شده و می توانید روی “Download” کلیک کنید تا بارگیری شود.
 • بعد از دانلود، باید روی “Start” کلیک کنید تا برنامه شروع به تعمیر و حل مشکل گوشی شما کند.

روش چهارم؛ حالت “Recovery Mode” در گوشی بدون دکمه هوم و به کمک برنامه iMyFone Fixppo

در روش دوم ریستور کردن گوشی های آیفون به کمک آیتونز، گفتیم که باید گوشی برای حالت Recovery Mode از دکمه هوم کمک بگیرد. اما در گوشی های آیفون 7 و مدل های بالاتر از آن که دکمه هوم ندارند، این کار کمی متفاوت است. به همین منظور می توانید از نرم افزار “iMyFone Fixppo” که پیش از این با آن آشنا شدیم، کمک بگیرید. پس مراحل زیر را دنبال کنید.

حالت "Recovery Mode" در گوشی بدون دکمه هوم و به کمک برنامه iMyFone Fixppo

 • برنامه “Fixppo” را روی کامپیوتر خود اجرا کرده و گزینه “Enter/Exit Recovery Mode” را انتخاب کنید.
 • گوشی را به رایانه متصل کرده و روی Next کلیک کنید.
 • مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
  تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
  تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

  تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

  بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
  بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

  آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

 • روی “Enter Recovery Mode” کلیک کنید تا گوشی در حالت recovery قرار بگیرد.

 روش آخر؛ تعمیر سخت افزاری گوشی برای حل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی آیفون

اگر تمام روش های گفته شده در بالا را امتحان کردید اما هیچ کدام نتوانستند به حل مشکل شما کمک کنند، به احتمال زیاد گوشی شما دچار یک مشکل جدی سخت افزاری شده و باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. این مسئله ممکن است بخاطر شکستگی یا آسیب به قسمت هایی مثل  نمایشگر یا قطعات داخلی باشد. در هر حال، از میزان مهارت تعمیرکار اطمینان حاصل  کنید تا مشکل را به بهترین شکل حل کند.

در این مقاله از هاکان موبایل، با هم به بررسی دلایل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی های آیفون و راه های حل آن پرداختیم و با هم دیدیم که از چه راه هایی می توان این مسئله را حل کرد. شما می توانید برای سایر مشکلات گوشی های آیفون خود، به سایت فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل رفته و با جستجو در مقالات تخصصی آن، به پاسخ سوالات خود برسید. همچنین می توانید در این سایت، خریدی مطمئن و ارزان را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021