معرفی بهترین گوشی های آیفون ضد آب و ضد ضربه

معرفی بهترین گوشی های آیفون ضد آب و ضد ضربه

کدام یک از گوشی های آیفون ضد آب و ضد ضربه هستند؟ آیا بهترین گوشی های ضد آب و ضد ضربه آیفون را می شناسید؟ برای پاسخ به این سوالات پیشنهاد می کنیم که به خواندن این مقاله ادامه دهید.

قابلیت مقاومت یک گوشی در برابر آب و ضربه، برای بسیاری افراد یک مسئله مهم و قابل توجه است که به هنگام خرید گوشی آیفون به آن توجه می کنند. اما در مواردی، مشاهده شده که برخی از افراد با فرض بر اینکه گوشی آن ها طبق اطلاعات ادعا شده از طرف فروشندگان، یک گوشی ضد آب یا ضد ضربه است، خسارت زیادی را به گوشی همراه خود وارد کرده اند. در این مقاله از مجموعه مقالات تخصصی گوشی های آیفون، به بررسی قابلیت ضد آب و ضد ضربه بودن در گوشی های آیفون پرداخته و با هم اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب خواهیم کرد.

بهترین گوشی های آیفون ضد آب و ضد ضربه

پیش از هر چیز، لازم است بدانید که میزان مقاومت گوشی ها در مقابل آب و ضربه، درجه های متفاوتی دارد و تمام گوشی هایی که از طرف سازندگان به عنوان یک گوشی ضد آب و یا ضد ضربه معرفی می شوند، لزوماً یک میزان مقاومت مشابه ندارند.

اولاً که گوشی های آیفون را معمولاً نمی توان گوشی های ضد ضربه ای دانست و تاکنون، کمپانی اپل گوشی ضد ضربه واقعی را به بازار معرفی نکرده است. ثانیاً، در رابطه با قابلیت ضد آب بودن گوشی های آیفون، تفاوت های زیادی در گوشی های مختلف وجود دارد که به میزان مقاومت گوشی که با “IP Rating” مشخص می شود، بستگی دارد. در ادامه، درجه های مختلف از این استاندارد جهانی را در اطلاعات تمامی تلفن‌ های همراه دیده می شود، بررسی می کنیم و می بینیم که کدام گوشی آیفون با کدام درجه از مقاومت را می توان به عنوان یک گوشی آیفون ضد آب (بعضاً ضد ضربه کم)، معرفی کنیم.

IP Rating یا رتبه بندی مقاومت گوشی ها

همان طور که پیش از این گفتیم، درجه های متفاوتی از میزان مقاومت یک گوشی در برابر آب و ضربه وجود دارد که با شاخص استاندارد “IP Rating” تعیین می شود. این رتبه بندی، به شما می گوید گوشی آیفون شما، تا چه حد در برابر خطرات احتمال مقاومت دارد. این شاخص جهانی که توسط کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک تعیین شده، شامل عددی یک تا دو رقمی در مقابل عبارت “IP” است.

به طور مثال؛ IP67. رقم اول، نشان دهنده درجه های مختلف میزان مقاومت گوشی در برابر جامدات بوده، و رقم دوم، میزان محافظت در برابر رطوبت را نشان می دهد. اگر به جای هر یک از این اعداد، حرف X قرار گرفت، به این معنی است که گوشی مورد نظر شما از نظر مقاومت در برابر رطوبت (رقم دوم) و یا اشیا جامد (رقم اول)، آزمایش نشده است. در ادامه، این اعداد را می بینیم؛

IP Rating یا رتبه بندی مقاومت گوشی ها

IP Rating یا رتبه بندی مقاومت گوشی ها

گوشی های آیفون مقاوم در برابر آب و ضربه

از زمان معرفی گوشی آیفون 7 که طبق ادعای اپل مقاومت بالایی در برابر آب داشت، تا حالا و معرفی گوشی آیفون 12، این کمپانی سعی کرده تا مقاومت گوشی های خود را به صورت مداوم بالا ببرد. حالا، ما گوشی های اپل با مقاومت های متفاوت در برابر آب و یا ضربه را در این مقاله برای شما معرفی می کنیم تا ببینید هر کدام از آن ها، تا چه حد می توانند مقاومت از خود نشان دهند.

گوشی های iPhone ضد آب و ضد ضربه: گوشی آیفون 7 پلاس

گوشی آیفون 7 پلاس، تقریباً اولین گوشی آیفونی بود که با مقاومت IP67 و قابلیت ضد آب بودن به بازار عرضه شد. این گوشی با حافظه 128 گیگابایتی و رم 23 گیگابایتی، تا حد زیادی در برابر پاشش آب مقاوم است. گوشی آیفون 7 نیز همین میزان مقاومت را دارد.

گوشی های آیفون ضد آب و ضد ضربه: گوشی آیفون 8 پلاس

گوشی آیفون 8 پلاس، دارای رتبه بندی مقاومت IP67 است. طبق جدول بالا، این گوشی  مقاومت کامل و عدم آسیب در برابر هرگونه گرد و غبار را دارد و همچنین، تا عمق 15 الی 100 سانتی متر، در برابر نفوذ آب مقاوم است. گوشی آیفون 8 نیز میزان مقاومت مشابهی دارد.

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

گوشی های iPhone ضد آب و ضد ضربه:  گوشی موبایل آیفون X

مقاومت گوشی آیفون 10 نیز مانند گوشی آیفون 8 پلاس بوده و مقاومت IP67 دارد. البته این مقاومت، برای نوع iPhone XR است. در iPhone XS و گوشی آیفون XS MAX ، این میزان به IP68 می رسد که معنی مقاومت در برابر آب تا عمق نامحدود است. تقریباً تمام گوشی های بعد از این آیفون، همین میزان مقاومت بالا را از خود نشان می دهند.

گوشی های آیفون ضد آب و ضد ضربه: گوشی آیفون 12

 گوشی آیفون 12، جدیدترین گوشی آیفون عرضه شده به بازار است که از نظر مقاومت، رتبه بالایی دارد. این گوشی، با درجه مقاومت IP68 رونمایی شد. با این میزان مقاومت، شما می توانید گوشی آیفون خود را برای مدت 30 دقیقه تا عمق 6 متری زیر آب نگه دارید.

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، با هم دیدیم که کدام گوشی های آیفون میزان مقاومت بالایی در برابر آب و یا ضربه از خود نشان می دهند و با معیار جهانی گوشی ها از نظر مقاومت، آشنا شدیم. البته باید به خاطر داشته باشید که این ضد اب و یا ضد ضربه بودن، به این معنی نیست که شما گوشی خود را در معرض خطر و خرابی قرار دهید و یا با انجام کارهای عجیب، سعی کنید این قابلیت را امتحان کنید. اگر قصد دارید هر کدام از گوشی های آیفون را با مناسب ترین قیمت در بازار خریداری کنید، به شما پبشنهاد می کنیم که به فروشگاه هاکان موبایل مراجعه نمایید و یک خرید مطمئن و قابل اعتماد را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021