کدام گوشی های اپل چهار دوربینه هستند؟

کدام گوشی های اپل چهار دوربینه هستند؟

دوربین یک گوشی تا چه اندازه برای شما مهم است؟ آیا یکی از فاکتورهای اصلی هنگام خرید یک گوشی هوشمند برای شما، داشتن مجموعه دوربین های چندگانه است؟ کدام گوشی های اپل چهار دوربینه هستند؟

با بالا رفتن تنوع گوشی های هوشمند، میزان رقابت سازندگان آن ها نیز روز به روز بیشتر شده و کمپانی های بزرگ، تلاش می کنند تا با در نظر گرفتن نیاز کاربران، روی نکاتی که بیشتر توجه آن‌ها را جلب می کند، تمرکز کنند. یکی از نکاتی که در سال های اخیر نقش پررنگی را در میزان فروش گوشی های مختلف ایفا کرده، توجه زیاد به میزان کیفیت دوربین گوشی ها و البته وجود یک مجموعه چندگانه از لنزهای متفاوت در تلفن های هوشمند است. از این رو، قرار دادن دوربین های چندگانه با لنزهای قوی، به نوعی جنبه تبلیغاتی اصلی برای شرکت های سازنده گوشی تبدیل شده است.

بدون شک کمپانی آمریکایی اپل، به عنوان یک ابرقدرت دنیای گوشی های هوشمند، از این قافله عقب نمانده و در این زمینه تلاش می کند. سال گذشته با معرفی نسل جدید گوشی های آیفون، یعنی آیفون 11، که دارای مجموعه دوربین سه گانه در پشت بدنه دستگاه بودند، انتظار می رفت که نسل بعدی محصولات آیفون، با چهار دوربین طراحی و ساخته شود. همین اتفاق هم افتاد. 13 اکتبر 2020 (22 مهر 1399)، کمپانی اپل سری جدید گوشی های آیفون 12 را که شامل چهار مدل مختلف بودند، به طور رسمی معرفی کرد. بجز دو مدل آیفون 12 مینی و آیفون 12، دو گوشی دیگر یعنی آیفون های 12 پرو و 12 پرو مکس، دارای چهار لنز مجزا برای عکاسی و فیلمبرداری هستند. در این مقاله تخصصی از فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، بیشتر درباره این دو گوشی چهار دوربینه اپل می خوانیم.

گوشی های اپل چهار دوربینه؛ آیفون 12 پرو-  iPhone 12 Pro

یکی از گوشی های آیفون که با چهار دوربین مجزا ساخته شده، گوشی آیفون 12 پرو است که امسال معرفی شد. این گوشی که یک مدل پیشرفته تر از عضو دیگر این نسل، یعنی گوشی آیفون 12 است، در بخش پشتی چهار لنز مجزا با کاربردهای مختلف دارد که در ادامه به بررسی تخصصی آن می پردازیم. این چهار دوربین، شامل سه لنز 12 مگاپیکسلی و یک اسکنر LIDAR برای تشخیص عمق تصاویر است.

دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی؛ یک لنز 26 میلی متری واید، با درجه گشودگی دیافراگم f/1.6 است که از قابلیت لرزشگیر اپتیکال و فوکوس خودکار دوال پیکسلی به همراه تشخیص فاز، پشتیبانی می کند.

دوربین دوم 12 مگاپیکسلی؛  یک لنز 52 میلی متری تله فوتو، با درجه گشودگی دیافراگم f/2.0، سایز سنسور 1/3.4 اینچی و سایز پیکسل 1.0 میکرومتری است. این دوربین نیز از قابلیت لرزشگیر اپتیکال تصاویر و فوکوس خودکار با تشخیص فاز، پشتیبانی کرده و البته دارای زوم اپتیکال 2 برابری است.

دوربین سوم 12 مگاپیکسلی؛ یک لنز 13 میلی متری اولتراواید، با میدان دیدی به گستردگی 120 درجه است. درجه گشودگی دیافراگم این لنز، f/2.4 است.

دوربین چهارم؛ این لنز در واقع یک حسگر تشخیص عمق میدان  از نوع TOF 3D LiDAR  است. عبارت LiDAR که مخفف “Light Detection and Ranging” ، و به معنی تشخیص نور و خط سیر حرکت است. این سنسور، علاوه بر کاربرد برای ویژگی واقعیت افزوده، در محاسبه بازتاب نور تابیده به سوژه و تعیین فاصله تا سنسور، برای بهبود فوکوس خودکار و دقت عکاسی در نور کم و البته کم کردن زمان گرفتن عکس نیز کاربرد دارد.

با این مجموعه چهارگانه در آیفون 12 پرو، می توانید در کیفیت های 4k و 1080p فیلمبرداری کنید.

گوشی های اپل چهار دوربینه؛ آیفون 12 پرو-  iPhone 12 Pro

جدول مشخصات دوربین چهارگانه گوشی آیفون 12 پرو

دوربین اصلی12 مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.6، لنز 26 میلی متری واید

قابلیت لرزشگیر اپتیکال و فوکوس خودکار دوال پیکسلی به همراه تشخیص فاز

دوربین دوم12 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.0، لنز 52 میلی متری تله فوتو

قابلیت لرزشگیر اپتیکال تصاویر و فوکوس خودکار با تشخیص فاز و زوم اپتیکال 2 برابری

دوربین سوملنز 13 میلی متری اولتراواید با دیافراگم f/2.4
دوربین چهارمحسگر تشخیص عمق میدان  از نوع TOF 3D LiDAR

گوشی های اپل چهار دوربینه؛ آیفون 12 پرو مکس –  iPhone 12 Pro Max

گوشی آیفون 12 پرو مکس، یکی دیگر از گوشی های اپل است که از چهار لنز مجزا بهره می برد. این گوشی، در حال حاضر پیشرفته ترین گوشی در خانواده آیفون 12، و البته پیشرفته ترین گوشی در بین محصولات اپل است که در اکتبر امسال رونمایی شد. مجموعه دوربین گوشی آیفون 12 پرو مکس، تفاوت چندانی با آیفون 12 پرو ندارد اما همین تفاوت های جزئی را نیز ما در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تخصصی آیفون در هاکان موبایل، بررسی می کنیم.

دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی؛ یک لنز 26 میلی متری واید، با درجه گشودگی دیافراگم f/1.6 و سایز پیکسل 1.7 میکرومتر است که از قابلیت فوکوس خودکار دوال پیکسلی به همراه تشخیص فاز، و لرزشگیر اپتیکال از نوع سنسور شیفت، پشتیبانی می کند.

دوربین دوم 12 مگاپیکسلی؛  یک لنز 65 میلی متری تله فوتو، با درجه گشودگی دیافراگم f/2.2، سایز پیکسل 1.0 میکرومتری و سایز سنسور 1/3.4 اینچی است. این دوربین نیز از قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص فاز و لرزشگیر اپتیکال تصاویر، پشتیبانی کرده و البته دارای زوم اپتیکال 2.5 برابری است.

دوربین سوم 12 مگاپیکسلی؛ این دوربین، دقیقاً مشابه نمونه استفاده شده در آیفون 12 پرو است. یعنی با یک لنز 13 میلی متری اولتراواید، با میدان دیدی به گستردگی 120 درجه روبه رو هستیم که درجه گشودگی دیافراگم f/2.4 دارد.

 دوربین چهارم؛ این لنز نیز دقیقاً مشابه همان سنسور استفاده شده در گوشی قبلی، یعنی یک حسگر تشخیص عمق میدان  از نوع TOF 3D LiDAR  است که همان امکانات و قابلیت های گفته شده در بالا را دارد.

با این مجموعه نیز، می توانید فیلم های با کیفیت  4k و 1080p ضبط کنید.

گوشی چهار دوربینه اپل؛ آیفون 12 پرو مکس -  iPhone 12 Pro Max

 جدول مشخصات دوربین چهارگانه گوشی آیفون 12 پرو مکس

مطالب پر طرفدار هاکان موبایل
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14
تفاوت آیفون 13 با آیفون 14

تفاوت آیفون 14 با آیفون 13 چیست؟ آیا آیفون 14 برتری خاصی نسبت به آیفون 13 دارد؟ آیا آیفون 14 Read more

بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها
بررسی سری گوشی آیفون 13 و معایب آن‌ها

آیا قصد خرید گوشی آیفون جدید را دارید؟ انتخاب شما خرید یک گوشی از سری آیفون 13 است؟ آیا با Read more

دوربین اصلی12 مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.6، لنز 26 میلی متری واید

قابلیت فوکوس خودکار دوال پیکسلی به همراه تشخیص فاز و لرزشگیر اپتیکال

دوربین دوم12 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2، لنز 65 میلی متری تله فوتو

فوکوس خودکار با تشخیص فاز و لرزشگیر اپتیکال تصاویر و زوم اپتیکال 2.5 برابری

دوربین سوملنز 13 میلی متری اولتراواید با با دیافراگم f/2.4
دوربین چهارمحسگر تشخیص عمق میدان  از نوع TOF 3D LiDAR  

جمع بندی

در این مقاله، دیدیم که کدام گوشی های آیفون، مجموعه دوربین چهارگانه دارند  و به شکل تخصصی، این دوربین ها را بررسی کردیم. سؤالی که برای بسیاری ممکن است پیش آید، این است که آیا واقعاً حضور این دوربین های چندگانه در گوشی های هوشمند ضروری است یا صرفاً جنبه تبلیغاتی و رقابتی در بین سازندگان و کاربران تلفن های هوشمند دارد. به هر حال، داشتن عکس های با کیفیت به امری ضروری در دنیای امروزه تبدیل شده که ما را ناگزیر به استفاده از گوشی های پیشرفته می کند. شما می توانید با مراجعه به بخش فروشگاه اینترنتی هاکان موبایل، مشخصات گوشی های مورد نظر خود را بخوانید و ببینید که کدام گوشی، دوربینی با مشخصات دلخواه شما را دارد.

3 دیدگاه برای “کدام گوشی های اپل چهار دوربینه هستند؟

  1. Z.N گفته:

    سلام؛من به تازگی قصد خرید ایفون رو دارم..و الان در مرحله ی تحقیقات هستم.وقتی که صحبت از ایفون 12 میاد همشون سه دوربینه هستند مگه اینکه مستقیم بگیم ایفون 12 چهار دوربینه..میخواستم بدونم ایا از هرلحاظ ایفون
    چهار دوربینه بهتر از سه دوربینه هست؟
    ممنون میشم اگر میدونید جواب بدید چون به زودی میخوام بخرم و اطلاعات زیادی ندارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن تماس: 66723298 - 021